اخبار

دانشجویان ایثارگر، مروج فرهنگ شهادت باشند

به گزارش تا شهدا؛ فریدون فریدونی، مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور منابع انسانی و مدیریت، در گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، گفت: خانواده‌ها و فرزندان ایثارگر باید مروج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه و یا هر مکان دیگری باشند و در این راستا نباید کم‌فروشی کنند.
وی افزود: دانشجویان جامعه ایثارگر باید در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنند، نشان‌دهنده بهترین رفتار، کردار و پندار باشند اگر غیر این باشد برکت در زندگی آنها از بین خواهد رفت.
مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور منابع انسانی و مدیریت با اشاره به اینکه بیشترین آمار نخبگان کشور از جامعه ایثارگران است، گفت: آنها جایگاه خود را شناختند و ممتاز شدند و ثابت کردند که بهترین معرف ایثارگری هستند.
فریدونی با بیان اینکه خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید در مردم‌داری، دوستداری، تحصیل و رفتار، نسبت به دیگران سرآمد باشند، افزود: آنها باید در همه ابعاد زندگی، بهترین انتقال‌دهنده‌های فرهنگ ایثار و شهادت باشند.
وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن‌کریم فرموده “وای بر کم‌فروشان”، گفت: این مطلب مختص به صاحبان خواربار فروشی و غیره نیست، بلکه مربوط به همه ویژگی‌های صفات انسانی است.
مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور منابع انسانی و مدیریت افزود: اگر هر یک از جامعه ایثارگران در روش، منش و گویش، حق عظمت و عزت ایثارگری را ادا نکند و آن را کتمان کند، دارد کم‌فروشی می‌کند.
این مسئول گفت: دانشجویان و اساتید ایثارگر در دانشگاه نباید کم‌فروشی کنند و در روش و منش‌‌شان باید طوری رفتار کنند که دیگران بدانند که ایثارگر هستند.
وی با بیان اینکه شهدا و جانبازان که بعد گذشت ۳۰ سال درد و رنج ناشی از مجروحیت را تحمل می‌کنند، برترین‌های حضرت حق هستند، افزود: اگر فرزندان و خانواده‌های این قشر، بیانگر و معرف رشادت‌ها و ایثارگری‌های آنان نباشد، خداوند متعال از آنها نخواهد گذشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا