اخبار

داستان رزمنده ۱۴ ساله در «بلوغ پشت خاکریز»

به گزارش تا شهدا؛ کتاب «بلوغ پشت خاکریز» شامل خاطرات ایمان کفایی‌مهر به کوشش حسین و حسن شیردل از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شد. این اثر خاطرات یک رزمنده مازندارانی را از سال‌هایی که در جبهه حضور داشت، روایت می‌کند.
کتاب مطابق بسیاری از خاطرات دفاع مقدس با دوران کودکی راوی آغاز می‌شود؛ از لحظه‌ای که گمان می‌رفت که نوزاد به دنیا آمده، عمرش به دنیا بوده باشد، اما ناگهان معجزه‌ای رخ می‌دهد و … . راوی با این بخش از خاطرات، مخاطب را به دوران کودکی و خانوادگی خود برده و از این طریق سعی در آشنا کردن مخاطب با فضایی دارد که در آن تربیت شده و رشد کرده است.
کفایی‌مهر که در زمان روایت خاطراتش ۳۹ سال دارد، با بازگشت به دوران نوجوانی، به سن ۱۴ سالگی خود می‌رود و سعی دارد هرآنچه که در ذهن دارد، به یاد بیاورد. او در بخشی از خاطرات خود می‌گوید: اگر از من بپرسند چه بخشی از عمرت را خوب به خاطر داری؟ به حتم آغاز چهارده‌سالگی‌ام تا پایان جنگ خواهد بود؛ روزهایی که به آن افتخار می‌کنم. …
راوی هدف از روایت خاطراتش را بعد از ۲۲ سال، احساس دین به یکی از رزمندگان نوجوان دفاع مقدس و دانستن نسل آینده از زندگی پدرانشان عنوان می‌کند.
کتاب «بلوغ پشت خاکریز» از جمله کتاب‌هایی است که در آن نویسندگانش تلاش کرده‌اند تا حد امکان و تا زمانی که مخل درک محتوا برای مخاطب نشود، از گویش مازندرانی استفاده کند؛ همین امر گفت‌وگوهای کتاب را پویا و زنده‌تر کرده و علاوه بر این، در تصویرسازی وقایع در نظر مخاطب کمک بسیاری می‌کند.
«بلوغ پشت خاکریز‌» به کوشش انتشارات سوره مهر در دو هزار و ۵۰۰ صفحه به قیمت ۱۲۰ هزار ریال منتشر شده است.
* تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا