خوزستان پیشانی دفاع مقدس بود

تا شهدا – وی افزود: شهدا با جانفشانی و گذشت از جان خود، جاوید شدند، و برگزاری چنین یادواره ها و کنگره هایی از این جهت برای ما مفید است که بتوانیم یاد و راه آنان را ادامه دهیم.

خبیر گفت: خوزستان هم اکنون دارای شش دانشگاه دولتی است و باید از این ظرفیت برای قدردانی از جانفشانی های شهدا بهره بگیریم.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان خطاب به فرمانداران و روسای دانشگاه های شهرستان های مختلف اظهارکرد:در صورت لزوم فرمانداران در سطح شهرستان ها ستادهایی را تشکیل دهند و تمام ظرفیت ها را برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره بکار بگیرند.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز نیز از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در ۱۱ اسفند امسال خبر داد.

ˈمحمد رعایایی اردکانیˈ اظهار کرد: کنگره ملی شهدای دانشجو کنگره متمرکزی است که در سطح وزارت علوم به دانشگاه های مختلف کشور ابلاغ شده و در سطح تمام دانشگاه های بزرگ و کوچک برگزار می شود.

وی با اشاره به وجود ۳۱۴ شهید دانشجو در خوزستان ادامه داد: دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به عنوان یکی از دانشگاه های جنوب غرب کشور، در حال آماده شدن برای برگزاری کنگره شهدای دانشجو دراهواز است.

رعایایی اضافه کرد: بیشتر دانشگاه ها در سطح شهرستان ها کنگره شهدای دانشجو را در حد خود برگزار کرده اند و تعدادی نیز در حال تدارک برای برگزاری آن هستند.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اجلاسیه کنگره شهدای دانشجوی خوزستان، ۱۱ اسفند به مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز در محل دانشکده علوم برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این کنگره اظهارکرد: بیش از دو ماه است که کار برگزاری این کنگره آغاز شده، و تاکنون المپیاد ورزشی با عنوان یادواره ی شهدای دانشجو، یادواره سالگرد تدفین شهدای گمنام و برگزاری آیین ۱۶ دی به مناسبت بزرگداشت شهدای هویزه برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا