خلبانی که حاضر نشد هواپیمای امام(ره) را بزند +عکس

تا شهدا: کتاب «غرش رعد» که روایت‌هایی از حضور خلبانان در هشت سال دفاع مقدس است، با تدوین محمد معما از سوی نشر عماد فردا منتشر شد.
این کتاب که با محوریت زندگی امیرخلبان عبدالحمید نجفی نوشته شده، از اتفاق‌های کمتر روایت شده از زندگی خلبانان هشت سال دفاع مقدس سخن گفته است.
 
 
عبدالحمید نجفی از خلبانان دوره دیده‌ در ایالات متحده آمریکا و یکی از خلبانان به نام هواپیمای اف۵ است که بعد از شهید اردستانی، رکورددار پروازهای برون مرزی (۱۳۲ پرواز) در دوران دفاع مقدس است. وی که از خلبانان ثابت قرارگاه رعد در دوران دفاع مقدس بود، موفق به دریافت مدال فتح در سال ۶۹ از دست مقام معظم رهبری شد.
در بخشی از این کتاب آمده است: «چهارشنبه یازدهم بهمن‌ماه ۱۳۵۷ مرا احضار کردند تا به همراه سروان شریفی‌راد یک پرواز رهگیریِ هوایی انجام بدهم. بعد از حدود یک ساعت به زمین نشستیم. صبحِ زودِ روز بعد ما را خواستند و به اتاق بریفینگ رفتیم. گفتند: «شما و سروان شریفی‌راد باید بلند شوید و وقتی هواپیمای آقای خمینی وارد ایران شد آن را رهگیری کنید و در صورت لزوم بزنید.» سریع گفتم: «من پرواز نمی‌کنم.» گفتند: «چرا؟» گفتم: «من هواپیمای سید اولاد پیغمبر را نمی‌زنم.» گفتند: «اگر سرپیچی کنی اعدامت می‌کنند.» گفتم: «هر کاری دوست دارید بکنید.»
 
 
«غرش رعد» در ۳۹۲ صفحه و با قیمت ۲۵ هزار تومان از سوی انتشارات عماد فردا منتشر شده است.
 
 
* دفاع پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا