خرمشهر پیکر دیگر فرزند شهیدش را به گرمی در آغوش کشید

تا شهدا:  شهید محمدرضا عسکری متولد سال ۱۳۵۳ از اهالی خرمشهر و دارای سه فرزند است که در حین انجام وظیفه مستشاری خود در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در این مراسم که حین ورود پیکر این شهید به فرودگاه شهر آبادان صورت گرفت، علاوه بر مردم، ائمه جمعه شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر، فرماندار خرمشهر، فرماندهان نظامی و انتظامی روحانیون و خانواده شهدا و جانبازان و دیگر مسئولان شهری در مراسم استقبال از این شهید شرکت داشتند.

گام نهادن در مسیر اباعبدالله

نماینده کمیته جستجوی مفقودین نیروهای مسلح در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهید محمدرضا عسکری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: اینک در انتظار شهید محمدرضا عسکری فرد هستیم، یکی از مدافعان حرم، از فرزندان خرمشهر و این آب‌وخاک که در مسیری گام برداشت تا صدای رسای حضرت زینب (س)، پیام‌آور دشت کربلا همچنان در گوش بشریت تکرار شود.

سرهنگ عبدالمجید عقیلی با بیان اینکه امام حسین (ع) در مسیر امربه‌معروف و نهی از منکر به شهادت رسید، شهید عسکری فرد را رهروی همان راه دانست و گفت: محمدرضا در مسیر اباعبدالله (ع) و در راستای احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهد شیرین شهادت را سرکشید.

وی در ادامه به معرفی خصوصیات اخلاقی این شهید مدافع حرم پرداخت و عنوان کرد: روحیات شهید عسکری فرد، روحیات زیبایی بود که ولایت مداری، بصیرت، شناخت زمان و مکان را می‌توان از برترین ویژگی‌های این شهید قلمداد کرد.

عقیلی، اخلاق حسنه و رفتار پسندیده اجتماعی با خانواده و اطرافیان را از شاخصه‌های ویژه شهید عالی‌مرتبه برشمرد و در پایان بیان کرد: امیدواریم همچنان شاهد رونق مسیر شهادت در راستای اعتلا و بقای اسلام باشیم.

 حضور داوطلبانه در سوریه

فرمانده سپاه خرمشهر نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان روحیات شهید عسکری فرد گفت: شهید عسکری فرد یکی از مخلص‌ترین افراد بود. وی از کسانی بود که از لحاظ فرهنگی، اعتقادی، کارکرد و از هر لحاظ حد اعلای معنویت در وی نمود داشته است که اگر چیزی به جز شهادت نصیبش می‌شد، جای تعجب داشت.

سرهنگ مجید حسین زاده، محل شهادت شهید عسکری فرد را شهر حماء در کشور سوریه اعلام کرد و افزود: این شهید روز سه‌شنبه حین انجام وظیفه مستشاری و در دومین اعزام خود به سوریه به شهادت رسید.

فرمانده سپاه خرمشهر با بیان اینکه شهادت این شهید، مردم خرمشهر را از زن و مرد، داغدار کرده است، ادامه داد: مردم خرمشهر از چند روز گذشته بی‌صبرانه منتظر حضور پیکر پاک شهید عسکری فرد در این شهر بودند تا آن را مورد استقبال گرم خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: و امروز همه از مردم تا مسئولان آمده‌اند تا بگویند این راه در دفاع مقدس ادامه دارد.

حسین زاده، دفاع از حریم اهل‌بیت را بابی برای اثبات وفاداری جوانان این مرزوبوم به انقلاب و ولایت خواند و اظهار کرد: این باب باز شده است تا جوانان ما بار دیگر به دشمنان قسم خورده نظام ثابت کنند که همچنان پای انقلاب و ولایت ایستاده‌اند و این راه را تا پای جان ادامه خواهند داد.

وی افزود: محمدرضا نیز به‌صورت داوطلبانه در سوریه حاضر شد تا به مسلمانان سوریه کمک کرده و وظیفه ذاتی خود را به‌عنوان پاسدار انقلاب ادا کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر به سابقه حضور شهید عسکری فرد در عرصه‌های مختلف فرهنگی خرمشهر تأکید کرد و گفت: شهید عسکری فرد از کودکی در بسیج بوده، در بسیج رشد کرده و در پایگاه‌های مختلف به‌ویژه مسجد جامع خرمشهر، این پایگاه ایثار و شهادت و رمز بقا و ایستادگی خرمشهر به فعالیت‌های فرهنگی مختلف همچون شرکت در راهپیمایی‌ها و تجمع‌ها و سایر فعالیت‌های فرهنگی مردمی می‌پرداخت.

وی با بیان اینکه این شهید مسئولیت گردان حضرت قائم (عج) خرمشهر را در دوران حیات عهده‌دار بوده است، افزود: شهید عسکری فرد در پایگاه‌های بسیج در تمام زمینه‌ها فعالیت داشته و کارنامه درخشانی از خود به‌جای گذاشته است.

مراسم تشییع شهید عسکری فرد ساعت ۱۴ روز شنبه

حسین زاده در ادامه به برنامه تشییع و خاک‌سپاری شهید محمدرضا عسکری فرد اشاره و اظهار کرد: این مراسم استقبال از فرودگاه ادامه دارد و پیکر این شهید با تشییع مردم به مسجد جامع منتقل می‌شود و پس از برگزاری مراسم وداع با شهید در مقابل مسجد جامع به سردخانه منتقل خواهد شد.

وی خبر از تشییع و خاک‌سپاری پیکر این شهید مدافع حرم در روز شنبه را داد و اظهار کرد: پیکر شهید عسکری فرد روز شنبه ساعت ۱۴، از منطقه مولوی به سمت مسجد جامع تشییع و از مسجد جامع به گلزار شهدای خرمشهر منتقل و در قطعه‌ای که به نام شهدای مدافع حرم نام‌گذاری شده است به خاک سپرده خواهد شد.

فرمانده سپاه خرمشهر عنوان کرد: برای شهید محمدرضا عسکری فرد، شنبه‌شب نیز مراسم بزرگداشت برگزار خواهد شد و برنامه‌های بزرگداشت این شهید والامقام ادامه خواهد داشت.

شهید بی‌قرار اربعین بود

برادر شهید عسکری فرد در حاشیه مراسم استقبال از پیکر ببرادر شهیدش در جمع خبرنگاران، شهادت را شایسته برادر خود دانست و عنوان کرد: محمدرضا اخلاقی خاص داشت همیشه از خدا شهادت‌طلب می‌کرد.

وی ادامه داد: محمدرضا، فردی مؤمن و معتقد بود، همیشه در طلب رضایت اطرافیان می‌کوشید. بارها مشاهده شده بود که خود را به هر زحمتی می‌انداخت تا افراد را از خود راضی نگاه دارد تا توشه‌اش سبک‌بال و فارغ از حق‌الناس باشد.

وی در ادامه برعشق عمیق شهید عسکری فرد به اباعبدالله (ع) و سرداران دشت کربلا تأکید و بیان کرد: محمدرضا سال گذشته در اربعین به کربلا رفت و در زمان بازگشت متحول شده بود.

وی با بیان اینکه بردار شهیدش بی‌قرار اربعین امسال بوده است، گفت: آخرین نصیحت محمدرضا به من این بود که امسال حتماً در ایام اربعین به کربلا برو من به‌طور حتم اربعین در کربلا حضور خواهم داشت.

همسر و مادر شهید عسکری فرد نیز شجاعت را خصوصیت بارز این شهید خواندند و محبت و ایمان را از دیگر صفات برجسته این شهید مدافع حرم دانستند و از شهید عسکری فرد به‌عنوان هدیه‌ای به اسلام و بانو زینب یاد کردند.

پیکر شهید عسکری فرد در فضای آکنده از حزن و اندوه در آغوش همشهریان، دوستان بسیجی و پاسدار و خانواده داغ‌دیده خود قرار گرفت و مسیر فرودگاه آیت‌الله جمعی آبادان تا مسجد جامع را با همراه خیل عظیمی از دوستداران این شهید به‌سوی مسجد جامع پیمود.

مردم خرمشهر بی‌اعتنا به بارش باران در صحن شهدای مسجد جامع در آیین وداع با شهید «محمدرضا عسکری فرد» شرکت کرده و با چشمان اشک‌بار وی را به‌سوی بیمارستان حضرت ولی‌عصر (ع) خرمشهر بدرقه کردند تا فردا شاهد به خاک‌سپاری دیگر فرزند رشید خطه ایثار و شهادت خونین‌شهر همیشه قهرمان باشند.

* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا