اخبار

خدمت به شهید و خانواده های آنها بر تمام مردم واجب است

به گزارش تا شهدا؛ محمد سلیمانی در مراسم مسابقات  طرح ملی حفظ قرآن کریم خانواده های شاهد و ایثارگر استان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه ۲۲ اسفند ماه و گرامیداشت روز شهدا قرار داریم، روزی که هر سال یادآور دو رویداد مهم تاریخی صدور فرمان امام راحل مبنی بر تاسیس بنیاد شهید در سال ۵۸ و روزی که براساس مصوبه شورا در مرداد سال ۸۳ به نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.
وی گفت: همان طور که امام خمینی (ره) بنیاد را افضل نهادها دانستند، شهدا هم افضل مردم هستند لذا خدمت به شهید و خانواده های آنها بر تمام مردم واجب است.
سلیمانی با بیان اینکه رسالت خطیر این بنیاد خدمت به شهیدان است افزود: شهدا توانستند ره صد ساله را یک شبه طی کنند و بنیاد شهید استان کردستان به عنوان یک نهاد فرهنگی فعالیت های قرآنی را در رأس برنامه های خود قرار داده است.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان خاطر نشان کرد: امروزه در سطح کشور ۴۷۰ حافظ کل قرآن در بین جامعه ایثارگران وجود دارد و همان طور که شهدا در ۸ سال دفاع مقدس توانستند جنگ را مدیریت کنند و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند، بازماندگان شهدا هم  چشم و چراغ این ملت هستند.
وی با بیان اینکه فرزندان شهدا سرمایه های ارزشمند این نظام و انقلاب هستند خاطر نشان کرد: خانواده های معظم شهدا با تقدیم فرزندانشان در راه انقلاب درس بزرگی به ما دادند که باید در تمام زندگی این الگو را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
سلیمانی گفت: خانواده های شهدا هر آنچه را که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و همانند شمعی راه را برای هدایت انسان ها روشن کردند و مسیر درست را به مردم نشان دادند .
وی ضمن تشکر از حضور مردم در پای صندوق های رأی در ۷ اسفند ماه اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری استان کردستان را یک استان فرهنگی نامیدند، مردم با فرهنگ کردستان در روز ۷ اسفند ماه با حضور حداکثری خود پای صندوق های رأی حاضر شدند و حماسه ای دیگر را خلق کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا