خدمت به خانواده شهدا یک وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی است

تا شهدا؛ حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه روز گذشته بیست و چهارم آبان ماه به منظور بررسی مسائل و مشکلات اداری و نیز دیدار با جامعه ایثارگری شهرستان سرپل ذهاب به این شهرستان سفر کرده بود، به همراه سلمان حسن پور رئیس بنیاد در منزل سه خانواده ایثارگر حضور یافت.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در این دیدار شهادت را افتخاری بزرگ برای خانواده های شهدا و جامعه دانست و افزود: شهدای ما در حقیقت مدال افتخاری برای همسر، فرزند و والدین بزرگوارشان هستند.
حجت الاسلام عسگری گفت: به یقین آسمانی ها بهتر از ما مخلوقات زمین قدرت و منزلت این گوهرهای نایاب را می دانند چرا که این عزیزان در ایثار و فداکاری به مولای خود حسین ابن علی (ع) اقتدا کردند و همان گونه که یاد و قیام سید الشهدا(ع) چهارده قرن است که زنده و جاوید مانده است خون این شهدا نیز تازگی داشته و یاد وخاطره این عزیزان در تاریخ جاودان بوده و جامعه را متحول خواهد کرد .
وی افزود: شهدا با خدا معامله کردند و اگر ما به ازای این فداکاری تمام دنیا را به یک مادر شهید و یا یک خانواده شهید هم بدهیم جز وظیفه کاری را انجام نداده ایم و در واقع باید بگوئیم که خدمت به خانواده شهید و ایثارگران یک وظیفه شرعی، قانونی واخلاقی است.
حجت الاسلام عسگری ادامه داد: بنیاد به نمایندگی از مقام معظم رهبری و نظام مقدس در پی سپاسگزاری از ایثارگران است و دیدار از این یادگاران ایثار و شهادت را بخشی از وظایف خود می داند، اگر چه معتقدیم که تمامی دستگاه های اجرایی و همه آحاد مردم در مقابل این ایثارگری ها موظف به تکریم این عزیزان هستند و این را بدانیم که همه ما مدیون رشادت ها ی شهدا هستیم .
در پایان این دیدار از خانواده های شهیدان گرانقدر ولی مرادی، مهر علی محمدی و شمس اله صدیقی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا