اخبار

خدمت به خانواده ايثارگران، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

به گزارش تا شهدا؛ جلسه شوراي عالي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان لرستان با محوريت كميته برنامه ريزي، تامين منابع، قوانين و مقررات، ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۴ به رياست علي هادي چگني رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در سالن جلسات سازمان مديريت و برنامه ريزي تشكيل شد.
چگني در اين جلسه با اشاره به اینکه فرهنگ از خود گذشتگي و شهادت در راه آرمان ها و ارزش هاي مقدس الهي در نظام مقدس جمهوري اسلامي همواره وجود داشته است، گفت: از تمامي دستگاه هاي اجرايي استان انتظار داريم كه تا جايي كه قانون گذار مكلف كرده و به لحاظ اينكه شهدا و خانواده هاي معظم شاهد و ايثارگر حق زيادي به گردن ما دارند خدمت رساني به ایثارگران را جزء اولويت بندي برنامه هاي خود قرار دهند.
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت را يك دغدغه ملي دانست و افزود: ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت يك دغدغه ملي در جامعه ما است و تلاش مي‌كنيم تا همه نهادهاي متولي در اين حوزه به صورت منسجم و هماهنگ با برنامه‌ريزي واحد ورود كنند.
چگنی با اشاره به اینکه دستگاه هایی كه اعتبارات فرهنگي دارند مكلف هستند ۲۰ درصد از اعتبارات خود را در زمينه ايثار و شهادت هزينه و نتيجه آن را به دبيرخانه كارگروه اعلام كنند، گفت: دستگاه ها مكلف هستند در خصوص مناسبت هاي خاص، به ويژه روز شهدا، از همكاراني كه عضو خانوداه هاي معظم شهدا و ايثارگر هستند، تجليل و تقدير کنند.
وی افزود: اعضاي كميته براي جلسه اسفندماه سال جاري، پيشنهادات خود را در خصوص كارگروه كميته برنامه ريزي، تامين منابع، قوانين و مقررات، ظرف مدت ۱۰ روز به دبيرخانه كارگروه ارائه کنند و دبيرخانه شورا، دستگاه هاي اجرايي که مقررات موجود را رعايت نكرده اند بر اساس ماده ۲جامعه خدمات رساني به ايثارگران احضار و در كميته كارگروه مطرح کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا