خدمت به ایثارگران افتخاری بزرگ و الهی است

تا شهدا؛ همزمان با فرارسیدن ماه محرم و در راستای اجرای طرح سپاس و تکریم خانواده های شاهد و ایثارگر، محمد حسن افضلی رئیس بنیاد شهید منطقه ۲ به همراه مهندس عزیزاله نظری شهردار منطقه، روز گذشته  28 مهر ماه با خانواده شهید معظم غلامعلی عابدین دیدار کردند.
در این دیدار افضلی رئیس  بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۲ ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان اظهار داشت: با گذشت بیش از چهارده قرن از واقعه عظیم عاشورا، به جهت وجود عنصر بی بدیل شهادت و شهامت امام حسین (ع) و یاران با وفای او، این واقعه قرنهاست که زندگی ما را به صورت همه جانبه تحت الشعاع قرار داده است.
وی ادامه داد: آنچه در هشت سال دفاع مقدس گذشت رابطه تنگاتنگی با حماسه حسینی دارد و رزمندگان اسلام با پیروی از امام شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) در برابر زورگویان عالم سر خم نکرده و تا مرز شهادت در مسیر حق پیش رفتند.  
افضلی تاکید کرد:  تكريم و احترام به خانواده شهدا وظيفه همه مسئولان در تمامي رده ها است و  خانواده شهدا وايثارگران قشري ارزشمند براي مردم، نظام و انقلاب اسلامي هستند كه خدمت به آنان براي همه مسئولين افتخاري بزرگ و الهي است.
در ادامه عزیزاله نظری شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه  مسئولان با سركشي از خانواده هاي شهدا از آنان درس ايستادگي، مقاومت و از خود گذشتگي مي گيرند، صبر و بردباری مادران و همسران  شهدا را قابل ستایش و تحسین دانست.
 در این دیدار همسر شهید سرگرد غلامعلی عابدین با بیان خاطراتی از شهید گفت: همسرم متولد ۱۳۲۴ در تهران و  دارای مدرک تحصیلی لیسانس بود. او در نخستین روزهای شروع جنگ تحمیلی و حمله عراق  به جبهه اعزام  شد و سرانجام  در روز ۱۳ مهر سال ۱۳۵۸ در منطقه عملیاتی سر پل ذهاب به شهادت رسید.
""

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا