خدمات رسانی مترو به شرکت کنندگان در مراسم تشییع شهدا

تا شهدا – احسان مقدم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: مترو تهران ۲۶ خرداد ماه به منظور خدمت رسانی حداکثری به شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس آمادگی کامل را دارد.
وی افزود: با توجه به استقرار ایستگاه میدان بهارستان در محل مراسم تشییع پیش بینی می شود که بسیاری از شرکت کنندگان از مترو برای جابجایی استفاده کنند و به همین منظور شرکت بهره برداری مترو تهران حداکثر توان ناوگان خود را برای خدمت رسانی به شهروندان منظور خواهد کرد.
مقدم با بیان اینکه حرکت قطارها در خط دو مترو تهران در زمان برگزاری مراسم هر ۴ دقیقه یکبار خواهد بود، تصریح کرد: برای جابجایی بهتر شهروندان، قطارهای فوق العاده هم اعزام خواهد شد.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه ایستگاه بهارستان به طور ویژه آماده پذیرایی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع است افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی و استقرار ایستگاه های صلواتی از جمله برنامه های جانبی است که در این ایستگاه برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مراسم وداع با پیکرهای مطهر شهدای غواص و خط شکن در دانشگاه تهران آغاز شده است و مردم مشتاق برای زیارت، وداع و تجدید پیمان با این شهدا گرد هم جمع می‌شوند، گفت: برای جابجایی این عزیزان در خط ۴ مترو آمادگی لازم وجود دارد و قطارهای فوق العاده اعزام خواهند شد.
عصر شعری برای ۱۷۵ غواص شهید
وی به سایر برنامه های فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران در ایام تشیع ۱۷۵ شهید غواص دفاع مقدس و به پاس بزگداشت ایثار، مقاومت و مظلومیت این عزیزان اشاره و خاطرنشان کرد: عصر امروز هم به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران مراسم عصر شعری با حضور تنی چند از شاعران برجسته در ایستگاه مترو شهدا واقع در ضلع شمالی میدان شهدا در خیابان هفده شهریور برگزار می شود.
مقدم اظهار داشت: همچنین مراسم اجرای سرود توسط ۱۷۵ نفر از کارمندان معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران در ایستگاه بهارستان با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اجرا می شود.
بر اساس گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران، مراسم تشییع ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده، روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد ماه ساعت ۴ بعد از ظهر از میدان بهارستان مقابل درب غربی مجلس شورای اسلامی ایران به‌سوی معراج الشهدای تهران برپا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا