خداشناسی، ولایتمداری و خودشناسی از مهمترین ویژگی شهدا بود

تا شهدا – حجت الاسلام حسین جوشقانیان، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه دومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه روح الله استان مرکزی (۸ آبان) در اراک برگزار ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین علیه لاسلام و یاران با وفایش گفت: شهدای هشت سال دفاعمقدس با خداشناسی، خودشناسی و خودباوری در خط ولایت فقیه حرکت کرده و از اسلام و ارزش های اسلامی دفاع کردند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که ان زمان در جبهه های حق علیه باطل شرکت می کردندف قشر جوان و نوجوان بودند، بیان کرد: جوانان و نوجوانان امروز ایران اسلامی باید با تاسی از آن عزیزان ولایتمداری و ولایتپذیری را سرلوحه کار خود کنند.
حجت الاسلام جوشقانیان اضافه کرد: ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ عاشورا و اهداف امام حسین علیه السلام از قیام و همچنین تبیین قیام امام خمینی رحمه الله است.
وی ادامه داد: نسل سوم انقلاب باید با فرهنگ شهید و شهادت آشنا شوند و بفهمند امام حسین علیه السلام برای چه قیام کرد و جان خود را در راه اسلام و ماندگاری ارزش های اسلامی فدا کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: شهدا تحت امر ولی خود و در رکاب ایشان با ظلم و ستم مبارزه کردند.
حجت الاسلام جوشقانیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی به حضور گسترده دانش آموزان بسیجی در صحنه های مخلفت انقلاب اشاره کرد و گفت: نزدیک به یک پنجم شهدای انقلاب در سنین ۱۵سال و دنباله رو سربازان جوان دشت کربلا بودند.
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: ارتباط شهدا و امام عصر عجل الله و سلوک عاشورایی ایشان سبب پیروی از ولایت فقیه و این ولایتمداری نیز سبب پیروزی شکوهمندی در برابر کفر جهانی شد.
حجت الاسلام جوشقانیان اظهار کرد: شهدا به فرمان امام و رهبر خود قدم در میدان های نبرد گذاشته و درراه حق جان خود را فدا کرده و خون پاک و مطهر خود را در راه آزادی و سربلندی کشور اهدا کردند.
وی بیان کرد: ملت ایران باید خداشناسای، خداباوری و خدامحوری را سرلوحه کار خود قرار دهند تا به سعادت دنیا و آخرت دست یابند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و بیان کرد: باید این فریضه به درستی و بر اساس دستورات و احکام دین اجرا شود.
حجت الاسلام جوشقانیان با اشاره به اسیدپاشی اخیر این حرکت را یک جنایت وحشیانه دانست وبیان کرد: برخی افراد از خدا بی خبر و ناجوانمردان با اعمال ناشایستی چون اسیدپاشی، این جنایات را به آمران به معروف و ناهیان از منکر نسبت داده و درصدد بد جلوه دادن دین و دینداران هستند.
این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر ویژگی ائمه اطهار علیه السلام است و این اعمال شنیع و وحشیانه را تنها دشمنان برای ایجاد رعب و وحشت و دین گریزی انجام می دهند.
در این مراشم که با حضور مسوولان استان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران مرم شهید پرور اراک برگزار شد، از خانواده شهدای شاخص تدارکات و پشتیبانی استان مرکزی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا