اخبار

خانواده شهیدان موسسیان تقدیر شدند

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدحبیب الله حسنی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت میلاد حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی به همراه حمید علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و دیگر مسئولان با خانواده شهیدان هایقان و ادموند موسسیان دیدار کردند.
در این دیدار مدیرکل بنیاد تهران ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو میلادی و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب به ویژه شهدای ارامنه، گفت: همه شهدا در راه انقلاب و سربلندی ایران به شهادت رسیدند و هموطنان ارامنه نیز برای به ثمر رسیدن آرمان های انقلاب تلاش کردند. همه ما مانند یک پیکر هستیم و تفاوت دین و مذهب ما را از یکدیگر جدا نمی کند.
سیلوارت اوهانسیان مادر و همسر شهیدان موسسیان نیز با قدردانی دیدار مسئولان با این خانواده شهید به بیان خاطراتی از همسر و فرزند شهیدش پرداخت و اظهار داشت: پسرم ادموند قبل از پیروزی انقلاب هم با انقلابیون همراه بود و با دوستانش سرکوچه سنگر درست می کردند تا نیروهای گارد نتوانند به سمت مردم تیراندازی کنند.
وی شهادت پسرش را اینگونه بیان کرد: در سال ۶۰ به خاطر ماجرای بنی صدر منافقان و طرفداران وی در میدان ۷ تیر تجمع کرده بودند و درگیری و تیراندازی شدت پیدا کرده بود من برای خرید به مغازه ای در میدان ۷ تیر رفتم ادموند نگران می شود و به دنبال من می آید و هنگام بازگشت به خانه در مقابل مسجد الجواد مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بیمارستان امام خمینی(ره) به خاطر خونریزی شهید می شود. سه ماه بعد از آن هم همسرم در درگیری ماموران با اعضای یک خانه تیمی در مقابل منزلمان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و او هم ما را تنها گذاشت.
در این دیدار با اهدا لوح توسط حجت الاسلام و المسلمین حسنی از خانواده شهیدان موسسیان تقدیر شد.
گفتنی است شهید ادموند موسسیان در ۲۴ خرداد سال ۶۰ و شهید هایقان موسسیان در ۱۰ شهریور همان سال به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا