خانواده‌های معظم شهدا باعث عزت و افتخار کشور شده‌اند

تا شهدا: کنگره ملی شهدای استان چهارمحال و بختیاری با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، مسئولین کشوری و لشگری و خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران صبح روز چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴ با پیام مقام معظم رهبری آغاز شد.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این کنگره شهادت را امری اصلی در زندگی مسلمانان عنوان کرد و گفت: شهادت امری است که در زندگی یک مسلمان واقعی یک رکن به شمار می‌رود و به همین دلیل است که عزت و سرفرازی یک مؤمن در گرو این است که اهل مجاهدت باشد، عزت و سرفرازی جامعه هم درگرو این است که جهاد در آن جامعه رونق داشته باشد و خانواده شهدا عزت داشته باشند نه این که بگوییم در یک تاریخی ما جنگ کرده‌ایم و عده‌ای هم شهید شدند؛ جامعه‌ای که این طور فکر می‌کند دچار غفلت شده است.
رییس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: چرا امروز در جامعه ما خانواده شهید عزیز است و پدر و مادر شهید سرشان را بالا می‌گیرند چون باعث عزت و افتخار این کشور شده‌اند و این استقلال ما مرهون خون شهداست. کار آن‌ها کار بزرگی بوده است.
 لاریجانی با طرح این سؤال که آیا این شرط کافی است که یک جامعه فقط بگوید به خاطر این که شهادت طلب و اهل مجاهدت است سعادتمند می‌شود گفت: این شرط لازم است اما کافی نیست. اگر جامعه‌ای اهل مجاهدت نباشد سعادتمند نیست. یک جامعه موفق جامعه‌ای است که اهل برنامه باشد و بدانند افرادی که در این جامعه هستند مسئولیت بزرگی بر عهده مدیران آن جامعه می‌گذارند.
وی افزود: باید نسبت به امت اسلامی احساس مسئولیت کنیم و نگوییم اگر در عراق مردم را کشته‌اند و تروریست‌ها در آنجا این کار را کرده‌اند به ما ربطی ندارد. این یک غیرت دینی نیست. نمی‌توانیم بگوییم اگر جنگ شد ارتش و سپاه در کشور وجود دارد بلکه همه ما مسئول هستیم.
دکترلاریجانی با بیان اینکه درحادثه منا با موضع گیری رهبرمعظم انقلاب احساس افتخار کردیم، ادامه داد: دراین موضع گیری ملت ایران احساس کرد که یک پدر دارد؛ صحبتی که می‌کند از سر سرافرازی و می‌گویند تا آخر ایستاده‌ایم.
رییس مجلس با بیان اینکه عزت یک مؤمن در جامعه در گرو این است که اهل مجاهدت باشد افزود: به همین دلیل پیامبر گرامی فرمودند اگر جامعه ای اهل مجاهدت باشد لباس جهاد را از تن درآورد لباس خواری بر تن او می‌کنند شما می‌بینید تفاوت ایران و کشوری دیگر در چیست ما یک کشور بزرگ و غنی هستیم اما کشورهای بزرگ دیگر وجود دارند که ثروت آن‌ها از ما بیشتر است اما یک ایران در مقابل خیل عظیم دشمنانی که در منطقه آتش افروزی می‌کنند با امنیت و عزت زندگی می‌کنند اما آن‌ها مشکل پیدا می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه اگر کشوری به آن‌ها حمله کند باید تلفن بزنند و از کاخ سفید کمک می‌خواهند وگرنه نمی‌توانند بمانند افزود: اما یک بخشدار در ایران پشت تریبون سیاست‌های اشتباه آمریکا را با صلابت نقد می‌کند و این استقلال در کشور بوجود آورده انقلاب استقلال سیاسی و روحیه مجاهدت ایجاد کرده است و این بخشدار به پشتوانه روحیه ای که در ملت است می‌تواند اینگونه حرف زند و استقامت و پایداری می‌کند لذا مسئله شهادت و جهادمسئله اصلی برای حیات طیبه اسلامی است و امری فرعی نیست.
گفتنی است، بنیاد شهید و امورایثارگران استان به عنوان کمیته جمع آوری آثار و اسناد شهدا در ستاد این کنگره ۵۰۰ هزار سند جمع آوری کرد و به عنوان کمیته محوری در ستاد فعالیت داشت.
* ایثار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا