خاطره ای تلخ از زبان سردار شهید سعید قهاری سعید

حدود پانزده، شانزده نفر از همدان به فرماندهی خانم دباغ، به سمت ستاد غرب رفتیم و در آنجا سازماندهی شدیم. اساس سازماندهی این بود که ۳ نفر از برادران ما را آموزش می دادند. برادر ترکمان، برادر فولادی و برادر زنگنه آموزش تیر بار، کالیبر ۵۰ و ژ۳ را به عهده داشتند. بعد از اینکه آموزش تمام شد ما به عنوان اسکورت راه کرمانشاه- پاوه انتخاب شدیم.
در یکی از ماموریت ها که به سمت پاوه حرکت کردیم کمی آن طرف تر از روانسر در گردنه مله پلنگانه آرام آرام درگیری زیاد بود ما به حرکت خود ادامه داده دادیم تا به گردنه شمشیر رسیدیم. قبل از گردنه  شمشیر سر دو راهی باینگان مجددا درگیری شروع شد. شدت درگیری آنقدر بالا بود که سیستم و اتحاد ما از هم پاشید و قدرت مقابله ما ضعیف شد.طوری که ماشین ها داخل جاده ماندند و ما به اطراف پراکنده شدیم.
از بچه های همدان من بودم، خدا بیامرز حسن تاجوک، رسولی، قاسمی و بحرینی. با اوج گرفتن درگیری متواری شده و در کوه های اطراف پناه گرفتیم.نزدیک ۴ الی ۵ ساعت بدون آرایش نظامی در ارتفاعات اطراف ماندیم و مقاومت کردیم تا اینکه بی سیم چی اطلاع داده بود و ۲ فروند هلی کوپتر برای کمک به ما به منطقه آمد.
با آمدن هلی کوپتر بچه ها توانستند خودشان را به ماشین ها برسانند. وضعیت خیلی نامناسب بود. بچه ها اکثرا فشنگ ها یشان تمام شده بود. سوار ماشین ها شدیم و از روستای شمشیر رد شدیم. بین این روستا و روستای دوریسان اگر درست گفته باشم مجددا کمینی بود که گروهک ضد انقلاب از آنجا به ما حمله کرد و این کمین ضعیف تر از کمین قبلی بود و با مقاومت بچه ها این کمین ظرف ۲ ساعت شکسته شد. در این کمین هم تعدادی از بچه ها به شهادت رسیدند. و تعدادی نیز اسیر شدند. البته ناگفته نماند در کمین قبلی با توجه به غلبه دشمن شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردیم.
بعد از اتمام درگیری وقتی ما از تپه های اطراف به محل کمین رسیدیم دو جسد متعلق به بچه های خودی را پیدا کردیم که تیر خورده بودند اما یکی از آنها پاهایش از بدنش جدا شده بود و دیگری بدنش کاملا شکافته شده بود که بعدا بومی های منطقه یا به عبارتی پیشمرگ های کرد که طرفدار سپاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند گفتند که گروهک ضد انقلاب این دو شهید را  از یک طرف به جیپ و از طرف دیگر به لندرور بستند و از دو جهت مخالف هم کشیدند تا اعضای بدنشان ازهم جدا شده و به شهادت رسیدند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا