اخبار

حماسه ششم بهمن آمل در قالب هنر منتقل شود

به گزارش تا شهدا؛ عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران پيش از ظهر روز سه شنبه ۶ بهمن ۹۴ در مراسم اختتاميه دومين دوره جشنواره فرهنگي هنري هزار سنگر آمل كه با محوريت «حماسه اسلامي ششم بهمن سال ۶۰ آمل» در سالن اجتماعات دانشكده علوم قرآني آمل برگزار شد ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهيدان انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس به ويژه شهداي ارزشمند حماسه تاريخي سال ۶۰ آمل در سخناني با بيان اينكه حماسه مردمي واقعه ششم بهمن سال ۶۰ آمل باید در قالب هنر به نسل آينده منتقل شود، گفت: برگزاري يادواره هاي شهدا و جشنواره ها ذهن مخاطبان را بيدار مي سازد.
وی افزود: باید غائله جنگل و حماسه عظيم ۶ بهمن سال ۶۰ در قالب هنر، شعر، تئاتر براي نسل جوان امروز و آينده جامعه به درستي منتقل شود. بايد قدر و عظمت حماسه آفرينان واقعه ششم بهمن سال ۶۰ آمل شهيدان و جانبازان را بدانيم و خاطرات مقاومت، ايستادگي، رشادت و ازخودگذشتگي مردم غيرتمند آمل بايد توسط عزيزاني كه در آن حماسه بزرگ نقش آفريني كردند براي جوانان عزيز اين مرز و بوم بازگو شود .
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران اظهارداشت:پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني(ره) منافقين كوردل، اصول و اهداف انقلاب اسلامي را نشانه گرفته بودند و در شهرهايي نظير گنبد، تركمن سرا و آمل دست به اقدام مسلحانه زدند و در اين مسير نه تنها پيروز نشدند بلكه برنامه هاي آنان هم عملي نشد.
رضايي گفت: مردم آمل از نظر اعتقادي و مذهبي داراي صبغه فرهنگي هستند به همين دليل مردم اين شهر با دست خالي سيلي محكمي بر صورت منافقان زدند و با ساختن سنگرهاي متعدد از شهر خود جانانه دفاع كردند و در اين راه عزيزاني به شهادت رسيده و عده اي به مقام جانبازي نائل شدند.
وي تصريح كرد: سيلي مردم آمل بر منافقين، سيلي كل ملت ايران و خط بطلاني بر اهداف شوم گروهك مطرود منافقين بود .
مدير كل بنياد مازندران برگزاري جشنواره فرهنگي هنري حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل را مثبت و تاثير گذار دانست و گفت: اين جشنواره ها بايد به صورت ملي برگزار و از لحاظ محتوايي در برنامه هاي آن بايد كارهاي ماندگار انجام شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به حضور حداكثري مردم در انتخابات اشاره كرد و افزود: امسال دو انتخابات سرنوشت ساز خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي را در پيش داريم لذا همان گونه كه ملت ما بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به جمهوري اسلامي ايران صد درصد راي آري داد امروز هم بايد با شركت حداكثري خود در اين دو انتخابات مهم، دلسوز كشور بوده و در مسير انقلاب با وحدت و يكپارچگي تحت لواي فرامين رهبري معظم مد ظله العالي گام بردارند و به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اقتدار و استحكام ببخشند.
رضايي در پايان از دست اندركاران برگزاري دومين جشنواره فرهنگي هنري هزار سنگر آمل قدرداني كرد و پس از پايان جشنواره به صورت حضوري با ۷ خانواده شاهد و ايثارگر ديدار و مشكلات آنان را بررسي و رسيدگي کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا