اخبار

حقانيت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در جهان، ثمره خون شهيدان است

به گزارش تا شهدا؛ عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران صبح امروز ۱۴ بهمن ماه در يادواره شهداي دانش آموز و فرهنگي كه در دبيرستان دخترانه شاهد و ايثارگر در ساري برگزارشد طي سخناني گفت:امام خميني(ره) با هدايتگري؛روح عزت طلبي، استقلال و خودباوري را در مردم ما زنده و نهادينه كرد.
وي تصريح كرد ايام دهه مبارك فجر فرصتي است تا ياد امام عظيم الشان و انسانهاي وارسته اي كه در بيرق امام راحل جانفشاني و از خودگذشتگي كرده، گرامي بداريم.
مدير كل بنياد مازندران با اشاره به اينكه حقانيت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران درجهان ثمره خون شهيدان است افزود:اگر امروز ايران در تمامي عرصه ها در ميان كشورهاي دنيا حرفي براي گفتن دارد حاصل خون شهدا ، استقامت و ايستادگي مردم ايران اسلامي و رهبري شجاعاته مقام معظم رهبري  ((مدظله العالي)) است.
رضايي با بيان اينكه تجليل از شهيدان يك وظيفه همگاني است اظهارداشت:برگزاري يادواره شهداي دانش آموز و فرهنگي و آشنا كردن دانش آموزان بويژه نسل جوان به اهداف و آرمان شهدا، بهترين راه اشاعه ، ترويج و ماندگاري فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است.
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران با اشاره به اينكه شهدا را به خوبي به جامعه معرفي نمائيم گفت:شما دانش آموزان بايد از طريق پژوهش در حوزه ايثار و شهادت و مطالعه وصيت نامه شهدا ، فقط بدنبال هدف شهدا كه همانا عدم تعلق خاطر به دنياپرستي،ولايت پذيري،استقرار حكومت ديني،پياده كردن فرهنگ اسلامي،احياي فريضه ديني امر به معروف و نهي از منكر،دشمن ستيزي بوده ،باشيم.
رضايي خطاب به دانش آموزان گفت:شما دانش آموزان اشاعه دهنده و مروجين اصلي فرهنگ ايثار و شهادت در خود، خانواده و جامعه بشمار مي رويد.
مدير كل بنياد مازندران تصريح كرد:جامعه اي كه فرهنگ شهادت طلبي و ايثارگري در آن نهادينه گردد از تمامي گردنه هاي سخت عبور خواهد كرد لذا ما بايد از اين ميراث بزرگ مراقبت و محافظت كرده و از آن فاصله نگيريم.
رضايي اظهارداشت:همانگونه كه رمز موفقيت شهدا در پيروزي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس، تبعيت از امام خميني(ره) بود امروزنيز در ادامه آن تفكر، بايد از رهبري معظم پيروي نمائيم.
مدير كل بنياد مازندران در پايان از زحمات و تلاش مدير كل آموزش و پرورش استان در برگزاري يادواره ۲۰۰۰ شهيد دانش آموز و فرهنگي استان قدرداني كرد.
يادواره شهداي دانش آموز و فرهنگي با محوريت شهيد شاخص نورمحمد رضادوست برگزارگرديد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا