حضور شهدا در بین مردم وحدت و همگرایی ایجاد می‌کند

تا شهدا:  محمدمهدی زاهدی، منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دیروز شنبه، ۱۶ آبان‌ماه در مراسم تشییع شهدا در کرمان گفت: شهدا شمع محفل بشریت هستند و نزد خدا روزی می‌خورند، وقتی با این رویکرد نگاه کنیم، می‌بینیم که حضور شهدا در بین مردم انس، الفت، وحدت و همگرایی ایجاد می‌کند.

وی افزود: حضور شهدا در بین مردم و جامعه، آثار و تبعات فرهنگی زیادی را می‌تواند ایجاد کند و شاهد هستیم که جوان‌ها با شور و عشق خاصی در صحنه استقبال، تشییع و تدفین شهدا حضور پیدا می‌کنند و این نشان می‌دهد نسل سوم و چهارم انقلاب، نسلی فهیم و با فطرت الهی است که عاشقانه و دلسوزانه در صحنه‌های مختلف انقلاب ایستاده است.
زاهدی بیان کرد: حضور شهدا در این ایام که مصادف با محرم‌الحرام است، موجب تکرار حادثه عاشورا در ذهن‌ها می‌شود و به طور ویژه حضور شهدای گمنام برای ما و همه درس عبرت است.
وی افزود: کسانی که به دنبال نادیده گرفتن موضوع مبارزه با استکبار هستند، بدانند که شهدا حاصل توطئه استکبار به سرکردگی صدام ملعون هستند و امام حسین(ع) نیز در راه مبارزه با مستکبر زمان خود یعنی یزید به شهادت رسید.
زاهدی تصریح کرد: حضور شهدا بصیرت‌افزایی می‌کند و برای خفتگانی که فکر می‌کنند با آمریکا می‌شود، تعامل کرد، فرصتی برای بصیرت ایجاد می‌کند تا ببینند هنوز پدران و مادرانی هستند که در فراغ فرزندان شهید خود آه و ناله سر می‌دهند.
منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حضور شهدا را که مایه برکت هستند قدر بدانیم و از آن‌ها درس ایثار، مقاومت و پایداری بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا