حضور در محافل شهدا عبادت است

تا شهدا: حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا شب گذشته(۱۶ مهر) در یادواره شهدای نیروی انتظامی این شهرستان که در محل مسجد امام سجاد(علیه السلام) شهرک مهدی برگزار شد، یاد و خاطره شهدا را گرامیداشت و افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند، ولی حیف که ما قدردان شهدا نیستیم.
 
وی افزود: اگر ما قدردان شهدا بودیم محفل شهدا اینظور غریب برگزار نمی‌شد.
 
امام جمعه بندر آستارا با بیان اینکه باید یادواره های شهدا با عظمت برگزار و همه حضور یابند، اظهارکرد: در این محافل و یادواره ها به ویژه آنهایی که به برکت خون شهدا در این مملکت مسئولیت های مختلفی دارند باید حضور داشته باشند.
 
حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: همه ما موظف هستیم در مراسم هایی که با نام شهدا برگزار می‌شود حضور یابیم و آن را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.
 
وی با بیان اینکه امنیت و آرامش کشور مدیون و مرهون خون شهداست،اظهارکرد: اگر کنسرتی در شهر برگزار می‌شود خیابان ها بسته و سالن ها پر می‌شود و این به برکت امنیتی است که شهدا برای ما به ارمغان آورده اند و شایسته نیست محافل شهدا با حضور کمرنگ مسئولین و مردم برگزار شود.
 
امام جمعه بندر آستارا با اشاره به اینکه حضور در محافل شهدا خود یک عبادت است، تصریح کرد: شهدا جان خود را نثار و خون شان را دادند تا مملکت ما به عزت و عظمت برسد و وظیفه ما در این راه سنگین است.
 
وی با بیان اینکه شهدا ناظر و شاهد اعمال و کردار ما هستند، افزود: شهدا در روز قیامت جایگاه والایی دارند و برای ما شهادت می‌دهند.
 
امام جمعه بندر آستارا تصریح کرد: اولین انسان هایی که وارد بهشت می‌شوند شهدا هستند.
 
حجت الاسلام حافظ نیا گفت: اگر راه شهدا را ادامه و در زندگی از آنان الگو بگیریم در این دنیا و آخرت به سعادت می‌رسیم.
 
گفتنی است، مداحی در سوگ شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی پایان بخش این آیین معنوی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا