حضرت زینب(س) الگوی صبر و استقامت برای مادران شهدا/۱۰ هزار نقشه جنگی جمع آوری شده اند

به گزارش تا شهدا به نقل از اخبار خمین یادواره ۳۶ شهید روستای شهابیه و قاسم آباد از توابع شهرستان خمین شامگاه چهارشنبه با حضور مردم و مسئولین برگزار شد.
 
در این مراسم سردار مجتبی عسگری، مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران، واقعه قیام عاشورا را سراسر درس دانست و افزود: الگوی صبر و استقامت مادران و خواهران شهدای هشت سال دفاع مقدس در زمان تحویل جنازه عزیزانشان، شیرزن حماسه کربلا، حضرت زینب کبری(س) بود که پیام بزرگی را در خود دارد.
وی ادامه داد: صبر و استقامت خواهر سید الشهدا(ع) در حادثه غم انگیز عاشورا، قاتلان شهدای کربلا را در تاریخ رسوا و شرمسار کرد.
عسگری توضیح داد: پیروی از مکتب عاشورایی قدرت نرم نظام است و ایستادگی تمام عیار در برابر دشمن تا دندان مسلح در هشت سال جنگ تحمیلی با درس گرفتن از این نهضت معنایی و ناب جاودانه شد.
مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران افزود: شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با نثار جان خود درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی را برای همیشه بیمه کردند و امنیت امروز ایران در منطقه و دنیا مدیون خون سرخ شهدا است.
وی در ادامه افزود: بیش از ۴۰۰ هزار عکس و سند تاریخ دفاع مقدس با محوریت جذب، آموزش و ساماندهی نیروهای بسیج و سپاه کشور در اعزام به جبهه های حق علیه باطل جمع آوری شده است.
سردار مجتبی عسگری تصریح کرد: بیش از ۱۰ هزار نقشه جنگی از مناطق و عملیات‌های مختلف جنگی نیز جمع آوری شده که قرار است در قالب موزه فداکاری در پایتخت به معرض دید عموم گذاشته شود.
وی گفت: شناسایی بیش از ۷۰۰ نقطه ترور شخصیت‌های انقلاب اسلامی و بمباران شهر تهران از دیگر اقدامات انجام شده است که از این تعداد مناطق آغشته به خون شهدا، ۱۵۰ نقطه بمباران شده و ۵۵۰ محل ترور شخصیت‌های انقلابی کشور در پایتخت بوده است.
در پایان این مراسم مداحان با نوحه خوانی و روضه خوانی سرور و سالار شهیدان(ع) به عزاداری پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا