حسینیه های شهید، ظرفیت­های مطلوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

به گزارش تا شهدا؛ در گردهمایی واقفین و متولیان ۱۲۳ حسینیه­ ی شهید استان خوزستان بر نقش محوری این مراکز در راستای ترویج فرهنگ ایثار تأکید شد.
گردهمایی  بزرگ متولیان حسینیه های شهید شهرستانهای خوزستان پیش از ظهر امروز ۲۱مهر ۱۳۹۴ در محل سالن جلسات موسسه­ ی فرهنگی ایثار اهواز برگزار شد.
در این همایش که بمناسبت فرارسیدن ایام و لیالی سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برگزار گردید، مهندس فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: بنیادشهید و امور ایثارگران با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری، در سطح وسیعی ترویج فرهنگ قرآن و عترت را مورد نظر و تأکید قرار داده است و بر همین اساس فعالیت حسینیه های شهید ظرفیت خوبی برای تحقق فرهنگ ایثار و شهادت بعنوان یکی از مؤلفه های فرهنگ دینی و قرآنی ما محسوب میگردد.
مدیر کل بنیاد خوزستان افزود: انتظار از متولیان این مراکز دینی و اسلامی این است که در محورهای مهمی نظیر ترویج فرهنگ ایثار، توجه و اشاعه­ ی فرهنگ قرآن و عترت و همچنین تحقق امر بمعروف و نهی از منکر با تأسی از قیام خونین عاشورا تلاش نمایند .
در ادامه ، آقای نورانی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد خوزستان نیز با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری گفت:  کار و تلاش شما دارای قداست و ارزش خاصی هم از جهت تقدیم شهید و پیشتازی در دفاع مقدس و هم از جهت انجام فعالیت های دینی و مذهبی در حسینیه های شهید است.
در خاتمه­ ی این همایش تعدادی از متولیان حسینیه های شهید به طرح پیشنهادات مسائل و مشکلات خود پرداختند و هدایایی نیز تقدیم این عزیزان شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا