جوانان سوریه سردار همدانی را "ناجی سوریه" نام نهادند

تا شهدا: سردار محمد عبداللهی در مراسم گرامیداشت سردار شهید همدانی که در حسینیه حضرت اباالفضل (ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد با بیان اینکه سردار همدانی الگوی ایستادگی و مقاومت بود، اظهارکرد: همرزمان شهید همدانی شجاعت، توان هدایت ورهبری، خوش‌خلقی و خوش‌رویی و سخت‌کوشی ایشان را به خوبی می‌شناختند.

وی با تاکید براینکه شهید همدانی در ابتدای جنگ تحمیلی از فرماندهان همدان و مسئول محور بود و نیروهای خط را هدایت و فرماندهی می‌کرد، اعلام کرد: ایشان به جز در مواقعی که مجروح می‌شدند، همیشه در عملیات‌ها حضور داشتند و در مجروحیت هم اجازه نمی‌دادند که در پشت جبهه مداوا شوند.
معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه شهید همدانی لشکر قدس را که آن زمان یک تیپ نظامی بود، با بلند نظری و تلاش به لشکر تبدیل کرد، افزود: گیلان توسط ایشان دارای لشکر ۱۶ قدس شد و بعد از لشکر قدس گیلان، فرماندهی قرارگاه نجف اشرف به عهده ایشان قرار گرفت.
عبداللهی با بیان اینکه شهید همدانی هیچ‌گاه مسئولیتی را که بر عهده می‌گرفت، برای جایگاه خویش کم نمی‌دانست، گفت: سردار همدانی همیشه به فکر انجام تکلیف و تبعیت از ولایت و بعد از لشکر قدس گیلان نیز، همواره جویای احوال و اوضاع لشکر قدس و دوستان بود.
وی با تاکید بر اینکه شهید همدانی ۴ دهه در حال مبارزه بود، تصریح کرد: در فتنه‌های سال ۷۸ و۸۸ شهید همدانی لحظه‌ای خط ولایت را فراموش نکرد و رفتن ایشان به سوریه نیز در راستای رضایت ولی امر بود.
معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شریان اصلی مقاومت و حزب‌الله لبنان در سوریه بود، خاطرنشان کرد: در زمانی که سوریه با حضور نیروهای داعشی وضعیت بدی پیدا کرد، کسی که می‌توانست هم فعالیت مستشاری کند و هم نیروهای مردمی سوریه را سامان بخشد، سردار همدانی بود.
سردار عبداللهی با اشاره به اینکه سردار همدانی نیروهای دفاع الوطنی را در سوریه تشکیل داد، افزود: مجموع کارهای این شهید بزرگوار باعث شد که محور مقاومت تقویت شود و نجات پیدا کند.
وی با بیان اینکه سردار همدانی برای کمک به مردم سوریه نیروی پشتیبانی جهت رفع نیازمندی‌های مردم سوریه تشکیل داد، گفت: مردم و جوانان سوریه به قدری به سردار همدانی علاقه داشتند که از ایشان به عنوان ناجی سوریه نام می‌بردند.
معاون آماد وپشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید براینکه نیروهای داعشی همان رفتارهای یزیدیان را انجام می‌دهند، ابرازکرد: یزیدیان اسلام داعشی‌ها هستند و سرکرده داعش گفته است که با تصرف شام مجسمه یزید را در حالی که سر امام حسین(ع) را دردست دارد، قرار می‌دهد.
عبداللهی با اشاره به اینکه هنوز هم می‌توان ندای یاری طلبی امام حسین(ع) را لبیک گفت، تصریح کرد: شهادت سردار همدانی همان شهادت شهدای کربلاست.
وی با تاکید بر اینکه اگر به وضعیت ناامن کشورهای اطراف ایران نگاهی بندازیم، متوجه شرایط  کشورمان می‌شویم، افزود: امنیت موجود در کشور مرهون فداکاری‌های شهداست.
معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح به پیشرفت‌های مختلف کشورمان در عرصه‌های نظامی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: در سایه امنیتی که شهدا برای ایران اسلامی فراهم کرده اند، دانشمندان ما می توانند کارهای علمی و تحقیقاتی انجام دهند.
سردار عبداللهی با اشاره به اینکه اگر آمریکایی‌ها لحظه‌ای فکر کنند که می‌توانند با ایران مقابله نظامی کنند، درنگ نمی‌کنند، بیان کرد: قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی اجازه، اجرای گزینه روی میز مورد ادعای آمریکایی‌ها را از آنان گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: امروز در تمام سامانه‌های دفاعی، زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده که کشورهای مختلف درخواست این تجهیزات و تکنولوژی را از ما دارند و تقریباً هر روز با این درخواست‌ها مواجه هستیم.
معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران اسلامی توانست در عرصه دریا، اژدری را بسازد که تنها روسیه این تکنولوژی را دارد، افزود: حتی آمریکا نیز این تکنولوژی را ندارد و کسی فکر نمی‌کرد به این توانمندی برسیم.
* ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا