جوانان الگوی زندگی سالم را از شهدا بیاموزند

تا شهدا – نخستین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان خوسف با حضور جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان خوسف، در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور این شهرستان برگزار شد.

جعفری، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خوسف امروز، سوم آذرماه در این یادواره اظهار کرد: دانشجویانی که امروز در عرصه تحصیل گام برمی‌دارند نیاز است میراثی که از شهدای دانشجو به آنها به ارث رسیده است را حفظ کنند.

وی به حضور بی‌نظیر دانشجویان در جنگ‌ دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شبهه‌ای وجود دارد که برخی معتقدند حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در جبهه‌های جنگ ناشی از احساسات آنها بوده است.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران خوسف ادامه داد: در این زمینه چگونه می‌توان تصور کرد فردی که در عرصه علم و دانش مشغول تحصیل بوده و رنج تحصیل را بر خود هموار کرده است از روی احساسات در جبهه‌های جنگ حضور یابد؟

جعفری داشتن معرفت را یکی از توصیه‌های مهم شهدا خطاب به نسل آینده دانست و اظهار کرد: جوانان اگر دنبال داشتن الگوی زندگی سالم و سالم زیستن و همچنین توسعه فرهنگ شهادت هستند باید از زندگی شهدا درس بگیرند.

جعفری یادآور شد: برگزاری یادواره‌ شهدا سبب می‌شود نسل جوان علاوه بر آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت بتوانند در راستای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی گام‌های مؤثری بردارند.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدای دانشجوی شهرستان خوسف با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود، تجلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا