اخبار

جمع آوری بیش از ۲۱۰ هزار برگ از اسناد فرهنگی شهدا

به گزارش تا شهدا؛ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان روز دوشنبه ۱۰ اسفند ماه در جلسه ستاد گرامیداشت روز شهید اعلام کرد: کار جمع آوری بیش از ۲۱۰ هزار سند فرهنگی شامل وصیت نامه، زندگی نامه، خاطرات و دست نوشته های شهدا و تبدیل آنها به صورت دیجیتال پس از سال ها تلاش دسته جمعی همکاران در بنیاد در حال اتمام است و پس از طی فرایندهای اداری در قالب نرم افزاری چند رسانه ای و نیز از طریق سایت های بنیاد در اختیار عموم مردم شهید پرور قرار خواهد گرفت. 
عارف در ادامه  با اشاره به اهمیت نشر وصایای شهدای استان، گفت: نتیجه کار گروهی چندین ساله بنیاد بر روی وصایای شهدای استان همدان بحمدالله به زودی به ثمر خواهد نشست و بعد از کتاب « فرهنگ اعلام شهدای استان» که در سال ۹۲ به چاپ رسید، کتاب وصایای شهدای استان در ۲۱ جلد و هر جلد قریب ۸۰۰ صفحه آماده چاپ شده است و به ۸۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد  که امیدواریم با مساعدت مسئولان استان این اعتبار تأمین شود .
وی برنامه میعاد آسمانی «تبریک روز تولد شهید به خانواده ها» را از دیگر برنامه های مهم بنیاد برشمرد و تصریح کرد: این برنامه با هدف زنده کردن یاد و نام شهدا با همکاری صدا و سیمای مرکز همدان از سیمای همدان همه روزه قبل از اذان ظهر و عصر از سیمای همدان سال پخش می شود. در این برنامه روز تولد همه شهدای استان در قالب ۴ فصل شهدای فصل بهار، شهدای فصل تابستان، شهدای فصل پاییز و شهدای فصل زمستان به تفکیک روز و ماه تولد و یا روز شهادت به خانواده آنان تبریک گفته می شود.
عارف در پایان با اشاره به راه اندازی سایت های «نوید شاهد» ، «نوید ایثار» و «ایثار»، گفت: این سایت ها به صورت متمرکز که هر یک برای ارائه خدمات خاصی طراحی و ایجاد شده و علاوه بر خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، آحاد مختلف و علاقمندان به شهدا می توانند با مراجعه به این سایت از اخبار و برنامه های بنیاد بهره مند شوند . وصایا ، زندگی نامه، تصاویر، دست نوشته های شهدا به زودی در سایت نوید شاهد بارگزاری و برای عموم قابل مشاهده خواهد بود و علاقمندان به تحقیق در آثار شهدا می توانند از این سایت ها استفاده کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا