اخبار

جبهه‌ها اوج عبادت و عبودیت بود

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام اصغر موسی‌زاده در یادواره شهدای صلاح‌الدین‌کلا نوشهر به برکات برگزاری یادواره‌های شهدا اشاره کرد و افزود: یاد شهدا موجب حسرت به مقام آنان، حسرت برای جا ماندن از غافله شهدا و توجه به اتمام حجت شهیدان است.
وی اظهار کرد: وقتی دارایی کسی را می‌بینیم که ماشین، خانه و ثروت آنچنانی دارد آه می‌کشیم اما ما باید مقام شهدا را ببینیم و حسرت بخوریم، همه شهدایی که به شهادت رسیدند توجه‌ای به مال دنیا نداشتند چراکه به این باور رسیده بودند که این‌ امور مادی ارزشی ندارد. 
امام جمعه منطقه‌ صلاح‌الدین‌کلا نوشهر بیان کرد: شهدا در بین ما زندگی کردند با ما نشست و برخاست داشتند اما امروز به مقامی رسیده‌اند که حتی بسیاری از علمای بزرگ از اینکه شهادت نصیب‌شان نشده حسرت می‌خورند. 
وی خاطرنشان کرد: گروهی از رزمندگان در دوران جنگ به نزد آیت‌الله مشکینی(ره) رفته بودند و از ایشان سوال کرده که نمازهای ما برخی وقت‌ها با لباس خونی اقامه می‌شود، آیا اشکال ندارد؟ ایشان جواب دادند، من حاضرم ثواب نمازهایم را با یکی از این نمازهای شما جا‌به‌جا کنم که این جواب بخاطر حسرتی بود که این عالم به مقام شهدا می‌خورد. 
موسی‌زاده با بیان اینکه باید از اینکه از غافله شهدا عقب ماندیم، حسرت بخوریم، تصریح کرد: در دوران پیروزی انقلاب، شهدا از هر صنف و قشری بودند و برای هر گروهی، الگو و نمونه‌ای از شهید سراغ داریم. 
وی یادآور شد: شهیدان دفاع مقدس، حجت را بر ما تمام کردند و هیچ بهانه‌ای برای عدم دست‌یابی به آرمان‌ها، پذیرفتنی نیست.
امام جمعه منطقه صلاح‌الدین‌کلا نوشهر با اشاره به مقام والای شهدا در نزد خدای متعال، اظهار کرد: در روز قیامت، تنها دو گروه بدون اینکه عالم برزخ را دیده باشند و عذاب‌الهی را مشاهده کرده باشند بدون حساب و کتاب وارد بهشت می‌شوند، کسانی که مرتکب گناه نشدند و کسانی که در همه امور راضی به رضای خدا بودند که شهدا جزء این دو گروه هستند. 
وی با تاکید بر اینکه جبهه‌ها اوج عبادت و عبودیت بود، گفت: لازمه عبادت این است که انسان خدا را بشناسد، کسی که معرفت به خدا پیدا کرد قطعاً راه عبودیت و بندگی را درپیش می‌گیرد و شهدا این راه را پیدا کردند. 
موسی‌زاده افزود: شهدا به مقام عبودیت رسیدند و در اوج رضایت‌مندی از خدا به مانند اربابشان اباعبدالله‌الحسین(ع) بودند. 
وی در پایان با بیان اینکه میدان نبرد، میدان مسابقه بود و شهدا از این فرصت به خوبی استفاده کردند بر لزوم الگوگیری از رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدای ۸ سال دفاع مقدس تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا