اخبار

جانفشانی و رشادت‌های شهدا نشأت گرفته از مکتب سرخ علوی است

به گزارش تا شهدا؛ يادواره گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارخانجات و ادارات تربت حیدریه به همت بنياد شهيد و امور ايثارگران و با همکاری بسيج ادارات و كارخانجات این شهرستان برگزار شد.
این یادواره با حضور حسینعلی‌زاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت حیدریه، مسئولين ادارات و كارخانجات، فرماندهان نظامي و انتظامي، خانواده هاي شهیدان و ايثارگران و خيل عظيم مردم شهيدپرور و بسيجيان این شهرستان در سالن شهيد تندگويان شركت نفت تربت حيدريه برگزار شد.
در این یادواره امير سرتيپ دوم آذريان فرمانده لشكر ۷۷ پيروز ثامن الائمه(ع) با بررسي سیره تاریخی شهداي صدر اسلام  تا انقلاب اسلامی تصریح کرد: جانفشاني و ايثار شهداي صدر اسلام تا انقلاب اسلامي سرمشق گرفته از مكتب سرخ علوي است.
وی افزود: قيام توده‌ مردم به رهبري امام راحل و تقديم بهترين فرزندان این مرز و بوم حماسه‌هایی بی‌بدیل در اذهان مردم رقم زده است.
امیر آذریان گفت: خون شهيدان، نهال انقلاب را آبياري و بيمه کرد و بر همین اساس بر ما واجب است تا به پاس جانفشاني‌های شهیدان و ایثارگران رشادتهاي آنان را در تاريخ ثبت و به نيكي ياد کنیم.
وی افزود: طلايه داران بصيرت، ايثارگران و مردم ولايتمدار هستند كه با تاسي از فرهنگ عاشورایی تبعيت از فرامين این امام همام را از اوجب واجبات مي دانند.
در ادامه سرهنگ فرضعلی گرايلي فرمانده سپاه منطقه تربت حيدريه در سخنانی بسيج را بهترين تشكل ايران اسلامي دانست و تصریح کرد:  اقتدار و عظمت ايران اسلامي و حضور با صلابت مسئولين نظام در جوامع بين المللي به پشتوانه و بركت خون شهيدان است كه امروز مديون و مرهون خون پاك و مطهر آنان هستيم.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم پس از ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی عباس نجاتی جانباز ۷۰ درصد این شهرستان، از ۶ خانواده شهید والامقام کارخانجات و ادارات تربت‌حیدریه با اهدا لوح یادبودی تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا