اخبار

جانبازی تنها که در روز تشییع جنازه‌اش دیگر تنها نبود

تا شهدا؛ سید علی یوسفی ارداکی، جانباز ۷۰ درصد قطع نخاع که روز شنبه سی ام آبان ماه  بر اثر جراحات وارده از یادگاری‌های جبهه به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود، صبح امروز از مقابل مهدیه مشهد به سمت حرم مطهر رضوی تشیع شد.
حضور نیرو‌های نظامی و انتظامی که با قامت ایستاده، درحالی که چفیه بسیجی آنان بر سینه‌شان خود نمایی می‌کرد، برای عرض تسلیت و تبریک به این شهید ولایت مدار آمده بودند.
مردم مشهد بار دیگر با حضور پررنگ خود با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران تجدید پیمان کردند و آمدند که بگویند اگرچه شهدا جایشان در میان ما سبز است ولی راهشان ادامه دارد.
نواخته شدن شیپور در مقابل مهدیه مشهد و نگاه بی‌قرار جانبازان و هم رزمان این شهید گواهی بر حضور پیکر بی جان ولی توام با معرفت این شهید در میان جمعیت بود؛ جانبازان یکی یکی برای تجدید پیمان با شهید ، خود را به پیکرش نزدیک می‌کردند و زیر لب سخنانی را با او درمیان می‌گذاشتند.
شهادت پلی برای رسیدن به رستگاری است؛ هم زمانی سوگواری سید و سالار شهیدان با عروج ملکوتی این شهید گرانقدرکه از کشور و غیرت ملی خود دفاع کرده بود، سعادت بزرگی است که نصیب این جانباز قطع نخاعی شد.
شهدا زنده‌اند و نزد خداوند روزی می‌گیرند؛ تمام ایرانیان، امنیت و آرامش خود را وام دار رشادت‌های این بزرگان هستند و به خوبی در گرامی داشت و پاسداشت این شهدا گام نهاده‌اند.
در مراسم تشیع این شهید سرافراز علاوه بر نیرو‌های انتظامی و نظامی، مسئولین استانی، خانواده‌های شهدا و جانبازان،اعضای شورای شهر، روحانیون، جانبازان توانبخشی امام خمینی(ره) مشهد و همسایگان این شهید نیز حضور داشتند.
بودند افرادی که در گوشه خیابان، هنگام تشیع این شهید، اشک از گوشه چشمانشان جاری شده بود و دل به راه کربلا و ایثار سپرده بودند.
نوحه‌هایی که در طول این مسیر خوانده می‌شد همه رنگ و بوی کربلا داشت؛ (این همه قربانیان به خاطر مکتب است)، (این گل پر پر ما هدیه به رهبر ما) و (شهیدان زنده‌اند الله اکبر) گوشه‌ای از نوا‌هایی بود که در میان شنیده می‌شد.
برخی از هم رزمان و هم کیشان این شهید در مراسم امروز توان سخن گفتنن نداشتند و تنها می‌توانستند با گفتن کلماتی در وصف او، یاد و خاطره‌اش را گرامی دارند؛ بودند جانبازانی که در این مراسم، عروج ملکوتی هم سنگر خود را به یکدیگر تبریک می‌گفتند.
هیچ زمان از اراده قلبی او به انقلاب و نظام کم نشد 

قدیر نعمتی گل، یکی از آشنایان و هم سنگران این شهید در بیان ابعاد شخصیتی شهید یوسفی ارداکی اظهار کرد: آشنایی بنده با سید علی یوسفی به سال ۶۳ برمی‌گردد، این شهید فردی مخلص و از اولیا خدا بود؛ از دست دادن دو پسر و همسرش در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را برای این بزرگوار به همراه داشت.

وی افزود: شهید یوسفی ارداکی بر اثر مشکلاتی که به واسطه قوت گرفتن جراحات عمل‌های متعدد، در سال‌های اخیر در مرکز نگه داری از جانبازان بستری و تحت درمان بود.
نعمتی گل در بیان خصوصیات اخلاقی این شهید گفت: شهید یوسفی ارداکی فردی صبور، ساکت و آرام بود؛ خوش به سعادت این یار سفر کرده که به درجه رفیع شهادت رسیده است؛ خواسته ما از پروردگار این است که او را با علی بن موسی الرضا(ع) محشور نماید.
همسنگر شهید یوسفی ارداکی، او را یکی از یاران امام خمینی(ره) و رهبری دانست و تاکید کرد: حضور این شهید در عرصه دفاع مقدس، به واسطه گذراندن دوره خدمت مقدس سربازی بود؛ این شهید برای حفظ نظام و قدم نهادن در راه انقلاب جان خود را فدای این مرز و بوم کرد.
وی افزود: ۳۰ سال از تحمل درد‌ها و حراحت‌های وارده بر این یار سفر کرده می‌گذرد ولی هیچ زمان تمایل و اراده قلبی او به نظام و انقلاب کاسته نشده است؛ امید است که شب اول قبر این شهید، توام با الطاف و مغفرت الهی باشد.
شهید یوسفی ارداکی صلابت خود را به این آب و خاک هدیه کرد
مهدی جدی، یکی از همسنگران این شهید در بیان ابعاد شخصیتی شهید یوسفی ارداکی اظهار کرد: جانباز‌ها انسان‌های بزرگی هستند؛ کسانی که صلابت خود را برای این آب و خاک هدیه کرده‌اند، انسان‌های بزرگی هستند.
وی افزود: شهید علی یوسفی ارداکی کوه صبر و استقامت بود و با وجود آنکه شرایط سخت جسمی را تحمل می‌کرد، هیچگاه لبخند را از روی لبان خود محو نمی‌کرد.
جدی مدت آشنایی خود را با این شهید چهار سال دانست و تاکید کرد: همه ما می‌دانستیم که سید علی درد بسیاری را متحمل شده است ولی هیچوقت صدای آه و ناله‌اش را نشنیدیم؛ امیدواریم خدا او را غریق رحمت کند.
شهید یوسفی ارداکی از بنیان گذاران رشته ورزشی بسکتبال در استان بود
کلانتر، یکی از همسنگران این شهید در بیان آشنایی خود با این شهید اظهار کرد: آشنایی من با این شهید سرافراز به سال ۶۳ بر می‌گردد؛ بنده بعد از شهید یوسفی ارداکی مجروح شدم و در آسایشگاه جانبازان با این شهید سرافراز آشنا شدم.
وی افزود: علاوه بر اینکه در آسایشگاه با این شهید بودم، به مدت ۱۰ سال هم با یکدیگر همسایه بودیم؛ این شهید یکی از بنیان گذاران رشته ورزشی بسکتبال در استان بود و توانست بود مقامات کشوری در زمینه بسکتبال با ویلچر و دومیدانی را  کسب کند.
همسنگر شهید یوسفی ارداکی، روحیه این شهید را سراسر استقامت و مقاومت دانست و خاطر نشان کرد: از دست دادن عزیزان این شهید سبب شده بود که علاوه بر مشکلات جسمی، شرایط سختی بر این یار سفر کرده حاکم شود ولی این مبارز دست از مقاومت بر نمی‌داشت.
کلانتر خاطر نشان کرد: هدف این شهید از حضور در جبهه حق علیه باطل، رضای خدا، دفاع از آرمان‌های انقلاب و لبیک به امام خمینی(ره) بود.
شهید یوسفی ارداکی اسوه و مرد اخلاق در ورزش بود
علیرضا طاهونی، یکی از همسنگران این شهید در بیان ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی این شهید اظهار کرد: شهید یوسفی ارداکی برای همه ما اسوه و الگو بود؛ این شهید، ورزشکاری بود که برای همگان الگوی صبر و استقامت بود.
وی افزود: اگرچه این یار سفر کرده مصیبت‌های بسیاری را در این دنیا متحمل شد ولی هیچ‌گاه دست از صبر و مقاومت برنداشت؛ در این ۲۹ سالی که با این شهید آشنایی داشتم باید بگویم که او اسوه و مرد اخلاق در ورزش و زندگی بود.
طاهونی تمام جانبازان را پایبند به انقلاب و امام خمینی(ره) دانست و تاکید کرد: همه ما جانمان را برای این انقلاب می‌دهیم؛ اگر بازهم این نظام به وجود افرادی مانند ما نیاز داشته باشد، باز هم در راه شهادت و جانبازی پیش قدم می‌شویم.
پس از آخرین طواف و سلام این شهید به علی بن موسی الرضا(ع)، پیکر پاک این مهاجر الی الله به سمت منزل ابدی خود در بهشت رضا مشهد مقدس راهی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا