اخبار

جامعه ايثارگري سرمایه‌های اجتماعي جامعه هستند

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام محمدحسن کاویانی ظهر روز پنجشنبه ۲۴ دی در نشست مشترک شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و شورای مشورتی استاندار این استان در امور ایثارگران افزود: سرمایه اجتماعی شامل انواع مختلفی است و بر دو مبنای اساسی اعتماد و مشارکت مردم شکل می‌گیرد. سرمایه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت یکی از انواع مهم سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شود و سایر سرمایه‌ها را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.
حجت الاسلام کاویانی راد اظهار کرد: باید استفاده بهینه و مطلوبی از سرمایه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت در کشور شود زیرا یک امانت ارزشمند در دست مردم و مسئولان اجرایی است و انقلاب اسلامی ایران و دوران هشت سال دفاع مقدس دو نمونه بارز از سرمایه‌های اجتماعی در کشور به شمار می‌رود.
وی با تأکید بر لزوم خدمت‌رسانی بیشتر و مطلوب‌تر به جامعه ایثارگری و خانواده شهدای کشور، ابراز داشت: توجه به رفع مشکلات بیکاری، درمان و مسکن و تلاش برای تأمین رفاه و معیشت این قشر از جامعه باید دغدغه تمام مسئولان اجرایی و متولیان امر باشد و اقدام‌های روزافزونی در همین راستا انجام شود.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک رسالت دینی است
مدير كل مددكاري بنیاد شهید و امور ایثارگران در ديدار با خانواده شهيد «بشارت پرديان» در ياسوج گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک رسالت دینی است.
حجت الاسلام والمسلمين محمد حسن كاوياني مدير كل مددكاري بنياد شهيد و امور ايثارگران روز پنجشنبه ۲۴ در ماه در ديدار با خانواده شهيد بشارت پرديان دیدار با خانواده شهدا و جانبازان را وظیفه مسئولان و مدیران اجرایی دانست و گفت: رویکرد دولت تدبیر وامید به‌ویژه شخص رییس‌جمهور همواره تکریم خانواده معزز شهدا و ایثارگران است و در این عرصه اقدامات ارزشمندی انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه حضور مدیران و مسئولان در منزل و دیدار با پدران و مادران شهدا و خانواده‌های جانبازان و ایثارگران موجب تقویت روحیه و جدیت بیشتر برای خدمت‌رسانی مطلوب به مردم خواهد بود، افزود: اعتلای ارزش‌های بلند اسلامی و پاسداری از میراث گران‌بهای انقلاب اسلامی از آرمان‌های اصلی شهدا بود.
در ادامه سيد مصطفي مهدي مديركل بنياد شهيد و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: سال گذشته نیز حدود هفت هزار و ۶۰ مورد دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان انجام شد که ۴۰۰ مورد از این دیدارها با حضور استاندار، ائمه جمعه و مجمع نمایندگان استان انجام شد.
مشاور امور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این ديدار از اهتمام ویژه دولت یازدهم و مسئولان اجرایی استان به‌ویژه استاندار در تکریم خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران خبر داد.
محمود داربام با اشاره به اجرایی و عملیاتی شدن طرح جامع قانون حمایت از ایثارگران در این دولت، گفت: پرداخت مطالبات معوق آن‌ها تا سال‌های ۹۰ و ۹۱ نیز حاکی از توجه ویژه دولتمردان و متولیان امر در دولت تدبیر وامید نسبت به خانواده‌های شهدا و جانبازان است.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته و در دولت یازدهم تاکنون ۳۹۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان در دستگاه‌های مختلف اجرایی مشغول و استخدام شده‌اند شمار دانش‌آموختگان و فرزندان بیکار شاهد در استان را هم‌اکنون حدود دو هزار و ۷۰۰ نفر اعلام کرد.
داربام تأکید کرد: سال ۹۳ بیش از ۹۰ یادواره شهدا در سطح استان با همکاری سپاه فتح و استانداری این استان برگزار شد که بسیاری از آن‌ها با حضور شخص استاندار و سایر مسئولان و مقامات کشوری و استانی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا