اخبار

جامعه ايثارگري سرمايه هاي اجتماعي جامعه هستند

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام محمدحسن کاویانی  ظهر امروز  در نشست مشترک شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و شورای مشورتی استاندار این استان در امور ایثارگران افزود: سرمایه اجتماعی شامل انواع مختلفی است و بر دو مبنای اساسی اعتماد و مشارکت مردم شکل می گیرد. 
وی بیان کرد: سرمایه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت یکی از انواع مهم سرمایه های اجتماعی محسوب می شود و سایر سرمایه ها را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. 
کاویانی راد اظهار کرد: باید استفاده بهینه و مطلوبی از سرمایه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت در کشور شود زیرا یک امانت ارزشمند در دست مردم و مسئولان اجرایی است. 
وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران و دوران هشت سال دفاع مقدس دو نمونه بارز از سرمایه های اجتماعی در کشور به شمار می رود.  
کاویانی راد با تاکید بر لزوم خدمت رسانی بیشتر و مطلوبتر به جامعه ایثارگری و خانواده شهدای کشور، ابراز داشت: توجه هر چه جدی تر به رفع مشکلات بیکاری، درمان و مسکن و تلاش برای تامین رفاه و معیشت این قشر از جامعه باید دغدغه تمام مسئولان اجرایی و متولیان امر باشد و اقدام های روزافزونی در همین راستا انجام شود.  
مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: ارائه انواع خدمات به جامعه ایثارگری و خانواده شهدای کشور با شرط حفظ منزلت و احساس عزت آنان انجام شود و باید درخواست ها و تقاضاهای این قشرها نیز مدیریت شده باشد. 
کاویانی راد گفت: باید گفتمان جدیدی در زمینه انواع سلامت جامعه ایثارگری و خانواده شهدای کشور شامل سلامت جسمی، روانی، معنوی، دینی، اخلاقی و اجتماعی در کشور شکل گیرد. 
وی بیان کرد: وضعیت انواع سلامت جسمی، روانی، معنوی، دینی، اخلاقی و اجتماعی جامعه ایثارگری و خانواده شهدای کشور بررسی و ارزیابی شود.
کاویانی راد اظهار کرد: هیچ قانون و یا برنامه ای در زمینه کمک به ارتقای انواع سلامت جامعه ایثارگری و خانواده شهدا در کشور وجود ندارد.
وی عنوان کرد: اداره های کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان های کشور به همراه مسئولان اجرایی در راستای بهبود سلامت اجتماعی جامعه ایثارگری و خانواده شهدا تلاش و اقدام کنند تا این امر مهم مغفول نماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا