جامعه امروز نیازمند تعهد و ایثار است

تا شهدا: حجت الاسلام رضا قاسمی‌نژاد، شب گذشته در مراسم یادواره نخستین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار که در جوار قبور مطهر آنان برگزار شد، گفت: امشب به نام انسان هایی این جلسه را برگزار کردیم که سند واقعی آنها در قرآن وجود دارد.

 استاد حوزه علمیه چابهار ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید اینها کسانی هستند که زنده‌اند، کسانی که به اذن پروردگار در روز قیامت شفاعت می‌کنند.
 وی عنوان کرد: چه شد که این شهدا به این مقام رسیدند؟ مهمترین فضیلت شهدا که در زندگی نامه تمام‌شان مشهود است، تقید آنها به نماز اول وقت است در واقع پایه و ستون دین اسلام نماز است.
 مسؤول نهاد رهبری دانشگاه دریانوردی چابهار با برشمردن برکات خون شهدا افزود: خون شهدا دستاوردهای زیادی برای ما داشت که یکی از آنها قدرت نظامی امروز ماست امروز مقام معظم رهبری در مقابل فرزند نامشروع استکبار جهانی می‌ایستند و می‌گویند اگر اسرائیل غلطی بکند ما تلاویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد این سخن، نشأت گرفته از قدرت نظام جمهوری اسلامی است.
 وی بیان کرد: دستاورد دوم خون شهدا این بود که کشوری که حتی اجازه فروش نقت خود را هم نداشت، امروز کاری کرده که دشمن جسور تبدیل به دشمن ترسو شود و به میز مذاکره بنشیند البته دولتمردان نیز زحمت کشیده‌اند اما این ثمره خون شهدا است.
 حجت الاسلام قاسمی‌نژاد مهم‌ترین دستاورد خون شهدا را درس تعهد و ایثار دانست و اظهار داشت: مهمترین سرمایه هر انسانی جان، فرزند و مال اوست شهدا کسانی بودند که مهمترین سرمایه عمرشان را در طبق اخلاص گذاشتند و برای دفاع از میهن‌شان جان خود را فدا کردند.
 وی خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما نیازمند تعهد و ایثار است رفع تحریم‌ها هیچ کمکی به بحث اقتصادی نمی‌کند آن چیزی که مشکلات اقتصادی ما را حل می‌کند تدابیر هوشمندانه و الهی مقام معظم رهبری است که در قالب اقتصاد مقاومتی بیان فرمودند.
 استاد حوزه علمیه چابهار دانشگاه را نقطه شروع اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: دانشگاه مرکز تولید علم است مرکز آموزش است و مرکز مقاومت در مقابل تمام شبهات و نقشه های شوم دشمن است.
 وی در پایان گفت: وظیفه ما است که از دستاوردهای خون شهدا به نحو احسن محافظت کنیم و گاها با سطحی‌نگری و کوته‌فکری صحبت‌هایی را که اصلا قابل ذکر نیست، بیان نکنیم که این از منطق به دور است و پایمال کردن خون شهدا است.
* رسا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا