شقایق ها

ثبت خاطرات والدین شهدا گنجینه ای ارزشمند برای جوانان است

تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن هنرمند در جلسه با کارگروه جمع آوری خاطرات والدین شهدای استان مرکزی گفت: برنامه جمع آوری خاطرات والدین شهدای گرانقدر استان مرکزی در سال جدید با سرعت بیشتری در حال انجام است و این طرح در قالب «اسناد افتخار در تاریخ» درحال جمع آوری است.
وی با اشاره به اهمیت جمع‌آوری خاطرات والدین شهدای استان گفت: بنیاد در جمع‌آوری این خاطرات تلاش می‌کند تا بتواند با انتقال آنها به قشرهای مختلف جامعه، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج بدهد و همچنین سیره شهدا را به نسل امروز و آینده بشناساند.
وی در ادامه گفت: امروز اگر می‌خواهیم در عرصه‌ اقتصادی موفق باشیم باید با همان روحیه‌ای که در هشت سال دفاع مقدس داشتیم در تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تلاش کنیم تا بتوانیم در این عرصه به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.
وی افزود: معتقدم، اگر در هر زمینه‌ای، کار علمی، با برنامه، تیمی و توکل به خداوند داشته باشیم می‌توانیم موفق شویم.
وی با اشاره به اینکه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، هیچ کس به فکر خود نبوده و همه به فکر منافع دیگران بودند، گفت: این مطلب بیانگر معنی واقعی کلمه‌ فرهنگ ایثار و شهادت است و همین فرهنگ بود که باعث پیروزی ما در برابر دشمنان شد.
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: ثبت و جمع‌آوری خاطرات والدین شهدا گنجینه ای ارزشمند برای نسل جوان جامعه است که با حماسه های شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.
هنرمند افزود: این خاطرات ارزشمند است و بایستی به نحو شایسته جمع‌آوری شود و با برنامه به نسل امروز انتقال یابد.
هنرمند هدف از این برنامه را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن سبک زندگی شهدا و خانواده این عزیزان به آحاد جامعه دانست و افزود: جمع آوری خاطرات والدین معزز شهدا در سال ۹۵ با ۷۰ مورد ثبت و ضبط به انجام رسید که امیدواریم در سال جدید این عدد را با همت معاونت فرهنگی به دو برابر برسانیم.
وی ادامه داد: خروجی این اقدام اثری ارزشمند برای نسل‌های آینده می‌شود تا بدانند که رزمندگان و شهدا انسان‌هایی شجاع دل و غیور بودند که برای حفاظت از میهن و داشته‌های خود از جانشان گذشتند. 
هنرمند افزود: شهدا با ایثار خود باعث شدند قدرت های شرق و غرب در برابر ایران اسلامی سر تعظیم فرود آورند حال ما باید این همه ایثار را به خوبی حفظ و به جوانان انتقال دهیم.
وي گفت: اگر بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در لایه‌های مختلف جامعه نهادینه کنیم، می‌توانیم معضلات اجتماعی را کاهش دهیم به همین دلیل اشاعه‌ این فرهنگ ضروری است.
وی گفت: بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری، منشور معنوی انقلاب، وصیت‌نامه امام راحل و وصیت‌نامه شهداست و نباید مجموعه فداکاری‌ها و ایثارگری‌های ملت را فراموش کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا