تکریم و تعظیم خانواده‌های شاهد و ایثارگر امری پسندیده است

به گزارش تا شهدا؛ محمدحسن نیری در دیدار با خانواده شهید سیف الله اعظمی بیدپارسی در شهرستان خواف با بیان اینکه تکریم و تعظیم خانواده‌های شاهد و ایثارگر در جامعه امروز امری بسیار مهم است، تصریح کرد: جایگاه شهید و شهادت در اجتماع امروز بسیار والا است و بر همین اساس ما امروز در زمانی قرار گرفته‌ایم که باید از شهدا و آرمان‌های آنها الگو بپذیریم، بدون شک تکریم و تعظیم خانواده‌های شاهد و ایثارگر در هر برهه‌ای از زمان امری پسندیده و شایسته است.
وی افزود: شهدا باید در هر شرایطی سرمشق و الگوی پیر و جوان باشند چرا که الگوی آنها نیز امام شهیدشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود که درس ایثار و فداکاری را به این بزرگ‌مردان آموخت.
نیری تاکید کرد: بر اساس تکریم بر ارزش‌های والای شهیدان و خانواده‌های این غیورمردان باید توجه ویژه‌ای به فرزندان شاهد صورت گیرد تا این آینده‌سازان بتوانند به راحتی به تحصیل خود ادامه دهند.
گفتنی است در این دیدار رئیس ثبت احوال، معاون فرماندار و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواف مدیرکل ثبت‌احوال خراسان رضوی را همراهی می‌کردند.
لازم به ذکر است شهید سیف الله اعظمی بیدپارسی در سال ۱۳۲۳ در خواف دیده به جهان گشود و پس از ورود به نیروی انتظامی این شهرستان در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۷۷ در ارتفاعات خواف و بر اثر درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا