تکریم خانواده های معظم شهدا وظیفه اصلی مسوولان است

تا شهدا: امیرسرتیپ نوذر نعمتی روز پنجشنبه در دیدار با خانواده شهیدان کسرائی، بیجاری و محمدی از شهدای ارتش شهرستان قرچک گفت: در طول دوران جنگ تحمیلی صبر و بردباری خانواده های شهدا و جانبازان قوت قلبی برای رزمندگان و بسیجیان جان برکف بود وتکریم و تعظیم خانواده های معظم شهدا از وظایف اصلی و همیشگی مسوولان است .

وی افزود: خانواده معظم شهدا در طول دوران هشت سال دفاع مقدس از تمام هستی خود در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشتند و در اصل امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی به واسطه این ایثار از خودگذشتگی به دست آمده است .
وی اظهار داشت: خانواده معظم شهدا هیچ گاه به مسوولین نیاز نداشته اند بلکه این وظیفه مسوولین است که نباید اجازه دهند ایثار و از خودگذشتگی خانواده معظم شهدا به دست فراموشی سپرده شود.
نعمتی افزود: مسوولین باید با سرکشی مداوم از خانواده شهدا ، از فیض حضور آنان بهره مند شده و با امید به آینده مسیر خدمت رسانی به مردم را طی نمایند .
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک نیز در این دیدار ضمن تقدیر از ایثار خانواده معظم شهدا آنان را پرچمدار عزت و اقتدار ایران اسلامی نامید.
آزمان کادری گفت: خانواده معظم شهدا نه تنها در طول دوران هشت سال دفاع مقدس از ارزش های اسلامی با تقدیم فرزندان خوددفاع کردند که پس از این ایام نیز با ادامه دادن راه شهیدان ، از خط سرخ شهادت فرزندان خود حراست نمودند.
وی اظهار داشت: شهدای والا مقام ، الگوی ایثار و جوانمردی هستند و خانواده های این شهدا نیز اسطوره های صبر و استقامت می باشند و نسل امروز جامعه می توانند با سرلوحه قرار دادن آنها ، کشور را در دست یابی به اهداف والای انقلاب یاری رسانند .
وی تصریح کرد: همه افراد وظیفه دارند تا از ارزش هایی که به واسطه ایثار و از خودگذشگی شهیدان و خانواده معظم آنان به دست آمده را حفظ نمایند و آن را به نسل های آینده منتقل نمایند .
شهید والامقام ،میر جلال الدین کسرائی در عملیات کربلای ۶ در تاریخ ششم دیماه سال۶۵ در منطقه سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید والامقام محمود بیجاری در منطقه عملیاتی سومار در تاریخ پانزدهم دیمان سال ۶۵ با برخورد تیر مستقیم به شهادت رسید.
شهید والامقام داود محمدی در منطقه عملیاتی جنوب کشور در تاریخ ۲۱ اردیبهشت سال ۶۰ به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
شهرستان قرچک در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ۳۴۰ شهید تقدیم اسلام کرده است.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا