اخبار

تکریم بیش از ۱۲ هزار خانواده ایثارگر قم در قالب طرح سپاس

به گزارش تا شهدا؛ سردار سید جواد هاشمی افزود: همت مضاعف بنیاد در دیدار، سپاس، قدردانی، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سال جاری نسبت به سال های گذشته رشد مناسبی داشته است و تا پایان سال با توجه به در پیش رو بودن روز بزرگداشت شهدا این آمار همچنان افزایش می یابد.
وی تاکید کرد: تجلیل از خانواده شهدا تجلیل از ارزش ها است، خانواده شهدا پشتوانه انقلاب و ولی نعمتان جامعه اسلامی هستند و ملت همواره مدیون ایثار و گذشت و صبر این عزیزان است.
هاشمی با تاکید بر اینکه دیدن صبر و ایثار  این عزیزان مایه دلگرمی مسوولان است، تاکید کرد: این دیدارها علاوه بر تقویت روحیه دیدار کنندگان موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا است. دیدار با والدین شهدا، همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران تجلیل از صبر و ایثار ملتی قهرمان و ایستاده در پای ارزش های انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: از همین رو مقام معظم رهبری بر این دیدارها تاکید کرده و خودشان در برنامه دیدار از خانواده شهدا پیشرو و الگو هستند و ریاست محترم جمهوری نیز در دیدارهای منظم برای سایر مسوولان الگوی عملی هستند.
سردار هاشمی بیان داشت: روحیه ایثار و شهادت در جامعه موجب زنده و پویا شدن جامعه است و دیدار با خانواده معظم شهدا موجب تقویت روحیه ایثار و شهادت و ترویج این فرهنگ در سطح جامعه شده و انتقال روحیه ایثارگری موجب نشاط و پویایی در جامعه است .
وی تاکید کرد: اگر امروز دشمن جرات تعرض به این کشور را ندارد به دلیل تجربه تلخی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس از این ملت ایثارگر به دست آورده، دشمن می داند که این ملت با تکیه بر مکتب عاشورا و با حفظ روحیه ایثار و شهادت از دین، عزت، امنیت و شرف خود دفاع می کند و با چنین روحیه ای تمامی قدرت ها را به شکست می کشاند.
وی حفظ ارزش ها را نیز در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: شهدا با ایمان های راسخ و ایثار جان خویش موجب پیروزی حق علیه باطل شدند و ادامه این مسیر و حفظ دستاوردهای شهدا نیازمند زنده نگه داشتن همین فرهنگ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا