تولید نرم‌افزار شهید املاکی در گیلان

میثاق بکیان از رشت با اشاره به فعالیت گروه نرم‌افزاری «صراط» در موسسه تفحص سیره شهدای گیلان اظهار کرد: کارگروه پروژه ملی شهید املاکی و خوش‌سیرت در موسسه مذکور تشکیل شده است.

وی از تولید نرم‌افزار چندرسانه‌ای سردار شهید حسین املاکی با عنوان «قهرمان یعنی این» خبر داد و افزود: نرم‌افزار شهید املاکی به شش زبان تولید شده است.

بکیان در ادامه به راه‌اندازی دفاتر شهرستانی موسسه تفحص سیره شهدای گیلان در ۱۴ شهرستان اشاره کرد و گفت: نشست سالانه خادمان شهدا در مجموعه دفاتر مذکور برگزار می‌شود.

*راه‌اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در گیلان

رئیس موسسه تفحص سیره شهدای گیلان با بیان اینکه کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در این موسسه راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: هفت هزار جلد کتاب در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت در کتابخانه مذکور موجود است.

وی راه‌اندازی سایت اینترنتی و قرائت‌خانه را از جمله طرح‌های اجرا شده در موسسه تفحص سیره شهدای گیلان دانست و بیان کرد: گروه تلویزیونی موسسه مذکور به منظور تهیه فیلمنامه و مستندات حوزه فرماندهان شهید و نقش زنان در دفاع مقدس فعال شده است.

*انتشار کتاب «ریحانه» در گیلان

بکیان از انتشار مجموعه کتاب «ریحانه» به‌زودی توسط موسسه تفحص سیره شهدای گیلان خبر داد و یادآور شد: «ریحانه» نقش ۴۰ زن گیلانی در دفاع مقدس را روایت می‌کند.

رئیس موسسه تفحص سیره شهدای گیلان انتشار کتاب «ریحانه» را به منظور بهره‌گیری زنان و دختران امروزی از سبک زندگی شهدای زن عنوان کرد و افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه از اهداف انتشار کتاب مذکور است.

وی جمع‌آوری خاطرات پدران و مادران شهدا را از برنامه‌های موسسه تفحص سیره شهدای گیلان دانست و اظهار کرد: عملیات‌ها و زندگی رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس گردآوری می‌شود.

بکیان با اشاره به برگزاری دوره‌های روایتگری برای جوانان در موسسه تفحص سیره شهدای گیلان، بیان کرد: دوره‌های مقدماتی شش ماهه، تکمیلی ۱۸ ماهه و دوره عالی برای جوانان در عرصه روایتگری دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود.

رئیس موسسه تفحص سیره شهدای گیلان به گردآوری زندگینامه مادران سه شهید و دو شهید در استان اشاره کرد و گفت: مطالب مذکور در مدت سه سال گردآوری شده و تا پایان سال جاری منتشر می‌شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا