تولد دوباره ۸۲۴ شهید

تا شهدا – حسن نبوی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل با تقدیم ۸۲۴ شهید نسبت به کل جمعیت خود در دوران دفاع مقدس، رتبه اول ایثارگری و از نظر تعداد جانباز و اعزام به جبهه های نبرد رتبه دوم کشور را داراست و به همین دلیل لقب دارالشهداء را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این شهرستان همچنین به دلیل برپایی جلسات مداوم و منظم قرآنی، مقام بهترین جزء خوانی قرآن کریم را در کشور کسب کرده که از این بابت مورد عنایت و توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

نبوی زاده شهدای این منطقه را مهم ترین و ارزشمندترین دلیل این توفیقات دانست و تاکید کرد: برگزاری جشنواره نمادین تولد دوباره شهدا این پیام را می رساند که نسل موفق و شاداب کنونی که متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی است، ادامه دهنده همان شهدای گلگون کفن هستند.

به گفته وی از جمله نکته های قابل توجه و مدنظر در این جشنواره این است که همه برنامه ها از جمله هشت سال دفاع مقدس، ۸۲۴ شهید شهرستان که در ۱۸ نقطه دفن هستند و تربیت و حضور زنده و ملموس بیش از ۸۰۰ قاری و حافظ قرآن و نخبه در زمینه های مختلف، نمادی از عدد هشت است.

نبوی زاده افزود: از سوی دیگر قرار است این جشنواره در یک مناسبت هشتی، یعنی هشتم شعبان برابر با چهارشنبه ششم خرداد ۱۳۹۴ سالروز تولد حضرت علی اکبر (ع) برگزار شود.

وی به حضور خانواده معظم شهدا در این جشنواره اشاره و تصریح کرد: گل آرایی و تزیین باشکوه محل برگزاری جشنواره با ۸۲۴ شاخه گل و ریسه هایی با ۸۲۴ لامپ رنگارنگ کم مصرف، دعوت از هشت چهره قرآنی، ادبی و هنری و دو تن از هنرمندان فیلم های مرتبط با دفاع مقدس، مداحان و خوانندگان متعهد و تجلیل از ۸۰۰ کودک فعال در زمینه های مختلف قرآنی، تربیتی، هنری، ورزشی و ادبی از برنامه های این جشنواره است.

نبوی زاده خاطرنشان کرد: در این جشنواره به یاد ۸۲۴ شهید، ۸۰ شمع با لاله برقی روشن می شود تا نمادی از فروزندگی و روشنی بخش شهیدان در زندگی جاری مردم ایران باشد.

وی افزود: همچنین بمناسبت این جشنواره با مشارکت قنادان آران و بیدگل، کیک هشت متری که روی آن با گل های لاله تزیین شده باشد در محل اجرای جشنواره توسط هشت فرزند شهید برش داده شده و بین خانواده های شهدا تقسیم خواهد شد.

موسسه فرهنگی هنری دارالفنون آران و بیدگل دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا