اخبار

تنها راه مقابله با دشمنان ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن حضور در شهرستان جاجرم با ۱۰ خانواده شهید و جانباز دیدار کرد .
حجت الاسلام عزیزی در این دیدارها درتبیین قدسی بودن آرمان­های دینی و انقلابی گفت :  هر قدر اهداف و آرمان­های یک ملت با عظمت­تر و ارزشمندتر باشد، ایستادگی­ها و فداکاری­های بیشتری نیز به خاطر آن صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد : نگاهی عمیق به آموزه­های دینی اسلام و بازخوانی همراه با تدبر آیات قرآنی و توجه به سخنان معصومین (علیهم­السلام) به خوبی ما را در اثبات این ادعا یاری و راهنمایی خواهد کرد.
حجت الاسلام عزیزی قرآن مجید را به عنوان کتاب آسمانی و قانون زندگانی بشریت که همواره مبارزه و جهاد در راه خدا را وظیفه ­ای بسیار والا که هدف آن رهایی آدمیان از بندگی یکدیگر و رساندن آنها به بندگی خدا و سعادت دنیا و آخرت است معرفی کرد و شهادت در راه حق را عین زندگی و برخورداری از نعمات الهی دانست .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی افزود : پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) شهید شدن در راه پروردگار را بالاترین فیض و ارزش دانسته اند و امام علی(ع) جهاد را دری از درهای بهشت نامیده که حضرت دوست آن را برای اولیاء خاص خود گشوده است .
وی يكي از رسالت‌ها و مسؤوليت‌ها بشریت در طول تاريخ و در همه تمدن‌ها و كشورها را انتقال دادن ارزش‌هاي حاكم آن جامعه دانست و حفظ ، تقویت و اعتلاء و انتقال ارزش‌هاي اصيل فرهنگي و ديني و باورهاي مطلوب اجتماعي ، رفتارهاي متعالي فردي و جمعي مانند نشاط و پويايي، عطوفت، استواري، عزم و تلاش را از اساسي‌ترين رسالت‌هاي همگاني  برشمرد .
حجت الاسلام عزیزی نقش خانواده های شهدا و ایثارگران را در تبیین راه و هدف شهدا بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت : خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نقش قابل توجهي در تبليغ و ترويج بسياري از باورها و ارزش‌هاي فرهنگي از جمله فرهنگ و ایثار و شهادت  در جامعه دارند .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ادامه داد : هنگامي كه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رواج پیدا کرد و  تقویت شد، شوق و شعفي در قلوب به وجود مي‌آيد كه سبب مسابقه و رقابت بر سر كسب اين مقام مي شود. پيامبر گرامي اسلام(ص) با ترويج فرهنگ جهاد و شهادت توانست با جمع اندك و ناتوان مسلمانان اوليه، (به لحاظ مادي) نصرت و ياري خداوند متعال را كسب كرده، بزرگ‌ترين ضربه‌ها را بر پيكر شرك زده و سبب تثبيت و گسترش سريع اسلام شود.
وی گفت : با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبي است كه لرزه بر اندام دشمنان مي‌افتد و آنان را از نفوذ در دژهاي اسلام نا اميد مي‌كند.
حجت الاسلام عزیزی افزود : تنها گسترش و رواج فرهنگ ایثار  و شهادت است كه استقرار عدل جهاني را به دنبال خواهد داشت و فاصله گرفتن از اين فرهنگ يعني ذلت و ضلالت جوامع و دور ماندن از قافله نور و هدايت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی شرایط کنونی را حساس و تلاش دشمنان اسلام جهت کم فروغ کردن و بی اهمیت نمودن ارزشهای ایثار گری و شهادت، در بین جامعه بخصوص در بین جوانان، و همچنین تضعیف روحیه ایثار گری را همه جانبه خواند و تنها راه مقابله با این دسیسه ها را ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت، و درونی کردن آن در بین قشر جامعه، تبیین و تشریح ارزشهای ایثار گری و شهادت دانست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا