اخبار

تكريم ۷۳ شهيد انقلاب اسلامي در آذربايجان غربي

تا شهدا؛ مهدي فعال در جلسه كميته ايثارگران ستاد گراميداشت دهه فجر كه با حضور اعضا در محل بنياد استان برگزار شد ضمن محكوم کردن به شهادت رساندن شيخ النمر به دست رژيم جنايتكار سعودي تصريح كرد: اعدام آیت‌الله النمر خطای سیاسی دولت عربستان قلمداد شده و بر اساس بیانات مقام معظم رهبری خون‌های به ناحق ریخته‌شده در عربستان دامن عاملینش را می‌گیرد و سبب نابودی آل سعود می‌شود.
 مهدي فعال با اشاره به سالگرد قیام ۱۹ دی مردم قم به رهبری امام خمینی(ره) در سال ۵۶، گفت: این قیام یکی از عظیم‌ترین قیام‌های مردمی پیش از انقلاب است که قیام‌های بعدی را اربعین شهدای قم در پی داشت.
وي با اشاره به فعاليت هاي گسترده كميته ايثارگران و تقدير از زحمات آنها افزود: كميته ايثارگران به عنوان يكي از فعال ترين كميته هاي ستاد دهه فجر برنامه هاي متعدد و متنوعي را به مدد تلاش و جديت اعضا تدارك ديده است.
مديركل بيناد شهيد و امورايثارگران آذربايجان غربي برگزاري يادواره هاي شهدا، تجليل و تكريم از شهدا و خانواده هاي آنان، تکریم از ۷۳ شهید دوران انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی، برگزاري مراسم ميهماني لاله ها، اجراي تبليغات محيطي، برنامه هاي متعدد راديو و تلويزيوني، تعویض پرچم گلزار مطهر شهدا و نامگذاري خيابان ها به نام شهدا را از جمله برنامه هاي اين كميته در ايام دهه فجر برشمرد.
فعال در ادامه به برنامه ها و فعاليت هاي بنياد استان در حوزه هاي اشتغال، مسكن، فرهنگ و درمان اشاره كرد و افزود: در حوزه درمان با توجه به قراردادي كه با بيمه ايران منعقد شده ۵۰ هزار نفر تحت پوشش اين بيمه قرار گرفته اند.
وي به آمار ۳ هزار بيكار در جامعه شاهد و ايثارگر استان اشاره و بر ضرورت حل معضل بيكاري در بين اين قشر معزز تاكيد کرد و گفت: حوزه اشتغال و مسائل مربوط به بیکاری از دغدغه‌های اصلی ما بوده و در برنامه‌ریزی‌های در نظر گرفته‌ شده بنیاد استان در اولویت قرار دارد.
در ادامه اين جلسه هر يك از اعضاي كميته برنامه هاي تدويني و پيشنهادي براي گراميداشت ايام الله دهه فجر را تشريح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا