اخبار

تقدیم ۲۳۹ شهید از البرز در عملیات غرور آفرین کربلای پنج

به گزارش تا شهدا؛ لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) که در دوران دفاع مقدس در شهر کرج تشکیل شد، با بیش از ۲۰ گردان پیاده در ۱۹ دی سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج شرکت کرد که نقش کلیدی در این عملیات را برعهده داشت.
این لشکر در پنج مرحله در عملیات کربلای پنج که در منطقه شلمچه انجام شد، به عنوان یگان خط شکن وارد عمل شد و با استفاده از گردانهای حضرت علی اکبر (ع) و حضرت زینب (ع ) در آب وارد عمل شد و با توجه به آمادگی عراق در این منطقه، رزمندگان این لشکر حماسه آفرینی کردند.
پرسنل این دو گردان با برداشتن قسمتی از موانع منطقه و در گیری در آب و همچنین وارد شدن گردان امام سجاد (ع) از ضلع غربی منطقه عملیات توانستند دشمن را در این منطقه شکست و عقب برانند.
در مرحله اول عملیات جاده شلمچه توسط این لشکر که شرایط را برای عبور دو قرارگاه قدس و نجف فراهم می کرد، باز شد.
در مرحله دوم عملیات گردان های زهیر، حضرت قاسم (ع)، بنی هاشم، کربلا، حضرت علی اکبر (ع)، حضرت زینب (س)، امام سجاد (ع)، زرهی و حضرت علی اصغر (ع) وارد عملیات شدند و در مرحله سوم عملیات در رودخانه اروند و شهرک دویجی عراق انجام شد.
در مرحله چهارم عملیات در جزیره شلحه و نهر جاسم و در مرحله پنجم تصرف جزیره شلحه عراق و نهر اروند صغیر صورت گرفت.
در این عملیات استان البرز و کرج فرماندهانی را همچون شهید علیرضا عاملی، حاج یدالله کلهر، غلامرضا کیانپور، داود آجرلو، میررضی، رسول کشاورز، مرتضی زواره ای، احمد عراقی، جعفر محمدی، علی رسولی، داود حیدری، مسعود غفاری و سیدرضی میرکاظمی را تقدیم انقلاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا