اخبار

تفکر شهید نواب صفوی به مرزهای ایران محدود نمی‌شد

به گزارش تا شهدا؛ نیره اعظم احتشام رضوی ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهید نواب صفوی عنوان کرد: شهید نواب صفوی نابغه‌ای بزرگ بود که در ایام شور جوانی تفکر و جهان بینی وسیعی داشت.
همسر شهید نواب صفوی گفت: هرگاه عظمت امروز نظام اسلامی ایران را مشاهده می‌کنم پی‌می‌برم که این حکومت اسلامی با رشادت‌های شهدای بسیاری نظیر نواب صفوی به دست صالحانی همچون مقام معظم رهبری رسیده است تا این حکومت اسلامی را به دست حضرت ولی عصر(عج) برسانند.
وی با بیان اینکه کلام شهید نواب به قدری موثر بود که اذان، نماز و تمام وجود او را به یک مکتب آموزنده تبدیل کرده بود، افزود: تفکر او تنها در درون مرزهای ایران محدود نمی‌شد و وسعت فکری‌اش به حدی بود که تا دورترین نقاط جهان را نیز برای توسعه اسلام، انقلاب و فرهنگ ناب محمدی(ص) متصور می‌شد.
احتشام رضوی عنوان کرد: شهید نواب صفوی تنها همسری فداکار و از جان گذشته نبود بلکه او با روح بزرگی که داشت مردی مقتدر و بزرگ‌منش بود که راه برپایی حکومت و نظام اسلامی را هموار کرد.
وی که تنها هشت سال با شهید نواب زندگی کرده است، تصریح کرد: از زمانی که با این دلاورمرد ازدواج کردم هیچگاه او را در لباس دامادی ندیدم و فقط او را در لباس سربازی که همواره آماده جنگ است مشاهده کردم.
در ادامه این دیدار سرهنگ فریبرز خزایی ضمن ابراز خرسندی از حضور در منزل این شهید والامقام، تصریح کرد: وجود خانواده‌های شهدا و یادگارانی نظیر شهید نواب صفوی فرصتی مغتنم برای پندگیری مردم و مسئولین و از این افراد صبور و گرامی است.
سرهنگ خزایی تصریح کرد: هنگامی که دژخیمان پهلوی با ظلم و جور بر مردم حکومت می‌کردند، افرادی مانند شهید نواب صفوی با اقداماتی مهم و تاریخی نمونه‌ای والا از رهروان آرمان‌های امام خمینی(ع) بودند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابراز امیدواری از ادامه دادن راه این شهید والامقام از طریق فعالیت‌ها و اقدامات مسئولین در خدمت‌رسانی به مردم و تحکیم نظام اسلامی بیان داشت: ادامه دادن راه شهدا امنیت، اقتدار و عزت و افتخار برای مردم ایران اسلامی به همراه دارد.
گفتنی است در پایان این دیدار که با حضور عابدین عابدی مقدم مدیرکل بنیاد خراسان رضوی و ملک‌دار قائم مقام این نهاد، رئیس بنیاد منطقه دو مشهد و شهردار منطقه ۹ مشهد مقدس برگزار شد، از همسر شهید نواب صفوی با اهداء لوح یادبود تقدیر و تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا