تعداد ۱۳۷ گلزار در کهگیلویه و بویراحمد، نیازمند بازسازی است

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی مهدی ظهر امروز در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بیان اینکه ساماند‌هی گلزارهای شهدا از رویکردهای مهمی است که دولت در دو سال اخیر به آن توجه خوبی داشته است، گفت: هزار و ۸۰۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد در ۵۲۸ گلزار شهری و روستایی آرمیده‌اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه از این تعداد گلزار در استان ۱۳۷ گلزار آن بازسازی نشده است، گفت: در بویراحمد ۲۰۵ گلزار داریم که ۲۸ گلزار با ۶۰ مزار نیازمند ساماندهی هستند.
مهدی با تاکید بر اینکه ساماندهی گلزار شهدا در کمیته فنی تهران صورت می‌گیرد و سرانه گلزارها ۳۰ میلیون تومان است، گفت: از مردم استان انتظار داریم که از هرگونه مرمت و بازسازی خودداری کنند.
این مسئول در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه ارزشمند شهید در اسلام و آموزه‌های دینی و اخلاقی و همچنین تاثیر خانواده‌ها در تربیت فرزندان، گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران نمادی از صبر و استقامت هستند.
وی با تأکید بر اینکه شهدا برای رضای خدا به میدان مبارزه با باطل رفتند و صحنه‎های به یادماندنی را در دفاع از مرزهای کشور و ارزش‎های اسلامی و انقلابی خلق کردند، گفت: خون شهدا انقلاب اسلامی را برای همیشه بیمه کرده و به برکت خون پاک آنان امروز ایران اسلامی در همه بخش‌ها و عرصه‎ها به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خانواده‌های شهدا بانیان اصلی انقلاب اسلامی هستند و خدمت به ایشان مصداق خدمت به نظام اسلامی است.
مهدی در ادامه با بیان اینکه پیروزی و سربلندی ایران اسلامی مرهون خون شهدا است و تکریم خانواده شهدا مهمترین وظیفه است، گفت: خانواده‌های شهدا نقش محوری در دفاع از اسلام و نظام داشتند و رشادت و ایستادگی این اسوه‌های صبر و ایثار موجب شده تا دشمنان در نیل به اهداف شوم خود ناکام شوند.
این مسئول ترویج فرهنگ تکریم خانواده شهدا در جامعه را شکوفایی اخلاق در جامعه دانست و گفت: خانواده‌های معظم شهدا مایه برکت و تداوم جمهوری اسلامی ایران هستند و وظیفه تمامی مسئولان و آحاد مردم دلجویی از آنان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا