تشییع ۶ کیلومتری روحانی تازه داماد

به گزارش تا شهدا؛ مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر روحانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) سومین شهید مدافع حرم شهرستان امیدیه در بخش جایزان برگزار شد.
در این آیین پیکر مطهر این شهید مدافع حرم پس از انتقال به جایزان به تپه نوالشهدای لاله‌های زهرایی روستای صفر منتقل  و پس از طواف به دور مزار شهدای گمنام مراسم تشییع آغاز شد.
بنابر وصیت روحانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) که حدود ۴ ماه از زندگی مشترکش گذشته بود و تازه داماد است مراسم تشییع از کنار شهدای گمنام آرمیده در تپه نوالشهدای لاله‌های زهرایی روستای صفر آغاز شد.
مردم روستاهای مختلف و شهر جایزان به همراه خیل گسترده مردم خوزستان از شهرهای گوناگون که در این تپه و مسیر تشییع اجتماع بزرگ دهها هزار نفری تشکیل داده بودند پیکر این روحانی شهید را بر دستان خود قرار دادند و تا دروازه‌های بهشت بدرقه کردند.
پیکر شهید سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) با استقبال پرشور مردم از روستای صفر بخش جایزان در مسیر تشییع قرار گرفت و مردم خوزستان در یک مراسم باشکوه و بی‌نظیر از این شهید مدافع حرم تجلیل کردند و حماسه به یاد ماندنی دیگری در تاریخ ثبت کردند.
مشایعت این شهید مدافع حرم همراه با نوای دلنشین مداحان اهل بیت (ع) شور و حال دیگری داشت به طوری که مردم خوزستان مسیر ۶ کیلومتری روستای صفر تا گلزار شهدای روستای قلعه حمود را با پای پیاده پیمودند و به سر و سینه می‌زدند و پیکر شهید را بر دستان خود تشییع کردند.
در این آیین نورانی سردار احمد خادم سیدالشهدا، فرمانده قرارگاه کربلا و برادر شهیدان ابوالقاسم و محمود خادم سیدالشهدا به سخنرانی پرداخت و آیت‌الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر پیکر روحانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) سومین شهید مدافع حرم شهرستان امیدیه نماز اقامه کرد.
همچنین علی شعبانی، فرمانده سپاه امیدیه در سخنرانی خود بر ادامه دادن راه شهدای گلگون کفن تاکید کرد و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌فخر، امام جمعه امیدیه نیز به شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع این شهید مدافع حرم خیر مقدم گفت.
همچنین فرماندهان، نیروها و پرسنل تیپ تکاور حضرت امام حسن مجتبی (ع) نیز با حضور در آیین تشییع شهید فاطمی‌تبار اقتدار و صلابت خود را به رخ جهانیان کشاندند.
در این مراسم که هزاران نفر از مردم شهرهای مختلف خوزستان به ویژه جایزان، امیدیه، بهبهان و رامهرمز حضور داشتند پیکر روحانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) دومین شهید بخش جایزان تا روستای قلعه حمود تشییع شد و در گلزار شهدای این روستا آرام گرفت و میهمان شهید علیرضا قنواتی و روحانی شهید میلاد بدری دو شهید مدافع حرم شهرستان امیدیه و شهید محمد ظهیری، شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر، شهید جبار عراقی و شهید سید حمیدتقوی‌فر دیگر شهدای مدافع حرم خوزستان شد.
* تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا