تشییع کاروان شهدای گمنام توسط مردم ولایتمدار بیجار

تا شهدا: از چند روز قبل که خبر عبور کاروان عزت آفرین شهدای دوران دفاع مقدس در شهر بیجار پخش شد، مردم شهید پرور این شهر، برای استقبال از کاروان شهدا لحظه شماری می کردند. 
شامگاه دوشنبه مردم مشتاق دیدار با سردار شهید منصور سودی و دیگر شهدای گمنام در ابتدای ورودی قروه به شهر بیجار، حضوری پر رنگ و گرم یافتند و با وجود بارش باران و سردی هوا، ساعت ها به انتظار کاروان مردان افتخار آفرین نشستند. 
هنگام ورود، مردم با پخش گل و گلاب، عطر افشانی کاروان شهدا، تبرک تابوت حامل پیکر معطر و مطهر شهدا و همراهی با کاروان به طول سه کیلومتر تا حسینیه شهر، ارادت و مودت خود را به ساحت مقدس شهدا ابراز کردند. 
امام جمعه بیجار در آیین تشییع این شهیدان سرافراز با تقدیر و تشکر از حضور بی نظیر جوانان و مردم انقلابی بیجار گفت: مردم شهید پرور بیجار بار دیگر ثابت کردند تا پای جان در همه برنامه های انقلاب حضوری بی نظیر خواهند داشت. 
حجت الاسلام مرادی از بیجار به عنوان شهری که تمام شهیدان معظم آن، خارج از شهر و در میدان های عملیاتی به فیض عظیم شهادت نایل شده اند به عنوان یک شهر بی نظیر یاد کرد. 
وی به تاثیر شهادت و فلسفه وجودی آن پرداخت و خاطرنشان کرد: انسان سعادتمند کسی است بتواند بالاترین درجه و جایگاه رفیع رضایت خداوند را به دست آورد. 
به گفته مرادی شهیدان با نثار خون مبارک خویش توانستند، ره صد ساله عارفان و سالکان قرب الهی را در کمترین زمان و یک شبه بدست آورند و این والاترین افتخاری است که غیر از شهید کسی نمی تواند بدست آورد. 
امام جمعه بیجار به تاثیر عبور کاروان شهدا و تجلیل از ایثار این بندگان مخلص خدا در جامعه و روح انسان اشاره کرد و گفت: حضور در کنار انسان های پاک و مخلص می تواند، روح و روان آلوده انسان را لطیف کند و به عنوان یک راهمنای بی ادعا، صادق و مطمئن وی را به قرب الهی برساند. 
** شهدا راه رسیدن به قرب الهی را به ما نشان دادند 
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: بعضی از بندگان مخلص و خاص خداوند متعال، با کسب ایمان و فیوضات الهی می توانند، زمینه و منشا قرب الهی را برای ما فراهم نمایند. 
مهندس بیاتیان به تاثیر معنوی عبور کاروان شهدا و حضور پیکر مطهر آنان در جامعه اشاره نمود و گفت: قطعا یادآوری و تذکر برای هدایت و پایداری در مسیر الهی، یک نیاز حتمی در فضای امروزی است و می تواند تا مدت ها انسان را از نظر معنوی و توجه به اعتقادات دینی جذب خود نماید. 
وی از شهدا به عنوان بهترین الگو و نماد عینی بندگان خاص الهی برای جوانان نام برد و گفت: در دنیای امروز که هجمه های دشمنان در ابعاد مختلف زندگی جوانان، به شدت فعال شده است، بهترین راه مقابله با این شبیخون، الگو سازی و گرامیداشت شهیدان است. 
مردم بیجار از ساعت ۱۷ عصر روز دوشنبه تا ساعت ۲۴ شب در حسینیه و خیابان های شهید اردلان، توحید جنوبی، میدان جانبازان و بوستان سراب منتظر حضور کاروان شهدای گمنام بودند. 
در این آیین معنوی مردم بیجار کاروان شهدای گمنام را تا حسینیه تشییع کردند و در پایان کاروان را به سوی استان زنجان بدرقه نمودند. 
شهر بیجار در ۱۴۵ کیلومتری سنندج، مرکز استان کردستان واقع شده است.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا