تشییع پیکر فرمانده برجسته حزب الله در جنوب لبنان

به گزارش تا شهدا؛ رزمندگان حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان پیکر فرمانده برجسته خود را که در دفاع از مقدسات اسلامی در سوریه به شهادت رسید در جنوب لبنان تشییع کردند.
 
پیکر مطهر «حاج علی حسين حمد بلحص» (جواد) معروف به «حاج علی كوكب» از فرماندهان میدانی حزب الله که در حین انجام وظیفه جهادی به درجه رفیع شهادت نائل آمد عصر دیروز جمعه در منطقه صدیقین واقع در جنوب لبنان تشییع و به خاک سپرده شد.
 
رسانه‌های نزدیک به مقاومت اسلامی لبنان اعلام کردند که فرمانده میدانی حزب‌الله در مبارزه با تروریست‌های تکفیری و در حومه حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.
 
پیکر این شهید والامقام با حضور گسترده مردم منطقه صدیقین واقع در جنوب لبنان با شعار «لبیک یا زینب (س)» و «لبیک یا حسین (ع)» از مقابل منزلش آغاز شد.
 
در مراسم تشییع پیکر شهید حاج علی حسين بلحص، مسئولان حزب الله و جنبش أمل، سران کشوری و لشکری، مقامات حزب‌الله و مقاومت اسلامی، شخصیت‌های دینی، سیاسی و اجتماعی، طرفداران مقاومت اسلامی، گروه پیشاهنگان امام مهدی(عج) و اقشار مختلف مردم شهیدپرور جنوب لبنان حضور داشتند.
 
در این مراسم که تصاویری از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، امام موسی صدر و رهبران شهید حزب الله دیده می‌شد تشییع کنندگان فریاد می‌زنند: «لن تسبی زینب (ع) مرتین» (زینب (س) دوباره به اسارت نخواهد رفت).
 
پیکر شهید حاج علی حسين با تابوتی پیچیده در پرچم حزب‌الله خیابان‌های صدیقین را پیمود و به گلزار شهدا رسید.
 
پس از ادای مراسم تکریم و قسم خوردن رزمندگان حزب‌الله و اقامه نماز به امامت «شيخ زين العابدين بكری» امام جماعت صدیقین پیکر شهید حاج علی حسین در گلزار شهدا و در جوار سایر شهدای حزب‌الله به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا