تشییع شهدای غواص و گمنام در اصفهان

تا شهدا:نیلوفرهای آبی که در غروب اروند به خاک و خون کشیده شده‌اند امروز در غروب زاینده‌رود با عزتی پایدار بر روی دست مردم تشییع شدند. ۱۱ شهید غواص که دارای اسم و مشخصات کامل با پلاک هستند به همراه ۲۷ شهید گمنام بر روی سه تریلی از میدان امام و خیابان حافظ به سمت گلستان شهدای اصفهان تشییع شدند.
پیرمردان و پیرزنان همراه کاروان شهدا صحنه‌های امروز را با تشییع جنازه ۳۷۵ شهید در ۲۵ آبان ۶۱ مقایسه می کنند و جمعیت حاضر را بیش از آن جمعیت می‌دانند. مردم با شعارهای «دسته دسته شهید می‌آید، دست بسته شهید می‌آید» و «آن‌ها ۳۰ سال زیر خاک ماندند تا ما ۳۰ سال با غرور روی خا ک زندگی کنیم» شهدا را همراهی کردند.
از نکات قابل توجه در این مراسم این بود که از تمام طیف‌های مردمی و تمام سلایق سیاسی در میان مردم حضور داشتند. نکته قابل توجه دیگر در این مراسم اینکه هنوز تعدادی از مادران شهدا با در دست داشتن تصاویر فرزندان‌شان پس از ۳۰ سال به دنبال فرزندان خود می گردند و بارها از مسئولان کاروان در طول مسیر درخواست می‌کردند که اسم و رسم شهدا را به طور کامل اعلام کنند تا مبادا فرزندان‌شان در میان شهدا باشند.
به دنبال کاروان شهدا رسول زرگرپور استاندار اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان، سردار مجتبی فدا جانشینی فرماندهی سپاه استان اصفهان، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، تمام اعضای شورای شهر اصفهان، سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان، سید ابوالحسن مهدوی امام جمعه موقت اصفهان، کاروان شهدا را همراهی کردند.
* ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا