تشییع دو شهید گمنام غواص در شهر صالحیه

تا شهدا: عصر امروز شمیم عطر پیکر دو شهید گمنام خط شکن وغواص در شهر صالحیه شهرستان بهارستان پیچیده شد.
پس از انجام مراسم ویژه شناسایی و تقسیم شهدای هر استان و شهرستان در تهران، شهر صالحیه نیز افتخار میزبانی از ۲ شهید گمنام غواص را پیدا کرد و امروز در طی مراسمی باشکوه با حضور پر شور مردم این شهدا تشییع شدند.
مراسم تشییع شهدای گمنام از مسجد امام محمد باقر(ع) شهر صالحیه آغاز شد و پس از پیمودن مسیری نسبتا طولانی در جلوی مسجد امام زمان (عج) این شهر به پایان رسید.
با وجود گرمای هوا و همچنین تبلیغات کمی که برای این مراسم در شهرستان بهارستان انجام شده بود، جمعیت بسیار فراوان و چمشگیری از مردم و مخصوصا جوانان  برای تشییع پیکر مقدس این دو شهید آمده بودند.
با وجود حضور پرشور  اقشار مختلف مردم ، از مسئولین شهرستان بهارستان فقط حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان ، سرگرد اصغر آرزو مندی فرمانده حوزه ۲۶۳ ثار الله بهارستان و تعدادی از اعضای شورای شهر صالحیه در این مراسم حضور داشتند.
سرگرد آرزو مندی در این مراسم به خبرنگار فارس گفت: شهدا مایه برکت کشورهستند  و این شهدا امروز یاد خاطره دوران جنگ را برای ما زنده کردند.
وی افزود : امروز وظیفه ما حفاظت و دفاع از دستاورد های خون این شهداست و نباید از یاد ببریم که امروز این آرامش و امنیت را مدیون شهدا هستیم.
شایان ذکر است ۱۷۵  شهید غواص و خط شکن تفحص شده از نیروهای چهار یگان ۲۵ کربلا، ۴۱ ثارالله، ۱۴ امام حسین(ع) و ۷ ولیعصر(عج) بودند.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا