اخبار

تشخیص هویت شهدای گمنام نشانه‌ای الهی دارد

به گزارش تا شهدا؛ محمد علی چمی‌گوی در مشهد عنوان کرد: شهدا وسیله‌ای می‌شوند که ما در راه خود مصمم‌تر و استوارتر باشیم و در راه دفاع از ارزش‌ها مقاوم‌تر از گذشته به راه خود ادامه دهیم.
چمی‌گوی تصریح کرد: خداوند با قراینی که برای ما می‌فرستد حجت را بر ما تمام می‌کند و این مسئولیت ما را به عنوان افراد مسلمان به مراتب دشوارتر می‌کند، و امروز این شهدای گمنام که پس از سال‌ها شناسایی می‌شوند یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های الهی هستند که بر ما ظاهر می‌شوند و لازم است به آنان توجهی ویژه داشته باشیم.
معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: شهدا فرصت دیگری برای ما به وجود آورده‌اند و اینکه از میان چندین هزار شهید گمنام پس از سال‌ها شهیدی تشخیص هویت می‌شود چیزی نیست جز لطف و عنایت خداوند متعال به ما و نشانه‌ای که می‌گوید شهدا زنده‌اند.
چمی‌گوی ابراز کرد: این که شهیدی پس از سال‌ها گمنامی در کنار خانواده‌اش به خاک سپرده می‌شود چیزی جز معجزه نیست و آنها که این معجزه را نمی‌بینند خود را به کوری و نفهمی زده‌اند.
وی افزود: شهید سعید حیدری درست در زمانی که پادگان امام رضا(ع) بیابانی بیش نبود در این مکان به خاک سپرده شد و آن زمان کسی نمی‌دانست که نام این شهید بزرگوار چیست در حالی که امروز بعد از سی و دو سال هویت این شهید مشخص شده است و ما می‌دانیم که در کنار خود چه عزیزی را داریم.
چمی‌گوی با اشاره به اینکه شهید سعید حیدری از شهدای تخریب‌چی لشکر ۵ نصر بوده است، عنوان کرد: این شهید والامقام در عملیات خیبر به شهادت رسیده است و خانواده‌اش با این که سال‌ها از وی نشانی نداشتند در جوار او سکونت داشتند و وقتی خبر تشخیص هویت به آنها رسید بسیار متأثر شدند و این جریان همه ما را متأثر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا