تسريع ساماندهي گلزارهای شهدای استان مازندران ضروری است

به گزارش تا شهدا؛ نشست مشترك مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران، امام جمعه، فرماندار، رئيس بنياد شهيد و شوراي شهر نور روز یکشنبه اول آذر ماه در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.
در اين نشست رضايي مدير كل بنياد مازندران در سخناني گفت: قبور پاك و مطهر شهدا مقدس است چرا كه شهدا مقام و جايگاه شان نزد خداوند ارزشمند، رفيع و بس والاست.
وي به ساماندهي گلزارهاي شهداي نور اشاره كرد و افزود: گلزارهاي اين شهرستان بويژه گلزار شهداي مسجد جامع نور با اولويت و سرعت بيشتري ساماندهي گردد.
رضايي تصريح كرد:گلزار شهدا را براي ماندگاري ياد و نام شهدا  و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ساماندهي نمائيم تا نسلهاي آينده بدانند كه كشور ايران اسلامي به بركت خون پاك شهيدان گرانقدر پايدار مانده است.
مدير كل بنياد مازندران ياد آورشد بنياد شهيد و امور ایثارگران در راستاي اجراي پروژه ساماندهي گلزار شهدا با حمايت استانداري مازندران و مشاركت دستگاه هاي اجرايي به ويژه دستگاههاي عضو كارگروه گلزارها تمام تلاش خود را در ساماندهي اين گلزارها به كار مي گيرد تا قبور منور شهدا را ساماندهي نمايد.
گلزار شهداي مسجد جامع شهرستان نور داراي  13 شهيد والامقام و ۶ شهيد گمنام است.
وی اظهار داشت: همه گلزارهای شهدا در زمان حیات والدین شهدا ساماندهی و بازسازی شود که حداقل این دغدغه را نداشته باشند، بر همین اساس باید همت کرد تا گلزار شهدای شهر نور تا پایان سال تکمیل و بهره‌برداری شود.
وی با اشاره به ساماندهی حدود ۵۹ درصد گلزار شهدای استان، ادامه داد: کار ساماندهی بیش از ۴۵ درصد از گلزارها به اتمام رسیده، بیش از ۱۳ درصد با پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای در حال ساماندهی است و تنها ۴۱ درصد باقی مانده است.
در اين جلسه امام جمعه، فرماندار و شوراي شهربر عزم جدي در ساماندهي گلزارشهداي اين شهرستان خاصه گلزار شهداي مسجد جامع نور تاكيد كردند.
پروژه گلزار شهداي مسجد جامع نوربا مشاركت بنياد شهيد و امور ايثارگران و شهرداري نور ساماندهي در حال ساماندهي است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا