اخبار

ترویج فرهنگ شهادت مورد تاکید مقام معظم رهبری است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از قسمت‌های مختلف آستان علی بن محمد باقر(ع) مشهد اردهال کاشان اظهار داشت: در سال ۵۳ و ۵۴ در منطقه کاشان به اقامه نماز می‌پرداخته و منبر می‌رفتم.

وی با بیان اینکه شهید و شهادت برای ایران موجب افتخار است، افزود: شهید را با هیچ بیان و کلامی نمی‌توان تعریف و تمجید کرد زیرا شهید از مقام بالایی برخوردار هستند و از اذن شفاعت برخوردار هستند و در آیات و روایات متعدد بیان شده است که شهید زنده است.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه هر آنچه در کشور وجود دارد، به برکت خون شهدا است خاطرنشان کرد: امنیت، آسایش، حمایت از دین و قرآن و سایر امکانات در کشور به برکت خون شهدا است و ما باید شکرگذار آن باشیم و رهبر معظم انقلاب تاکید کردند فرهنگ شهادت در کشور ترویج یابد.

شهیدی محلاتی تصریح کرد: فرهنگ ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی را باید از شهدا، ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های آنان درس گرفت و فرهنگ ایثار و شهادت همان کاری است که امام حسین(ع) انجام داد و ما باید قدردان خون شهدا باشیم.

وی با بیان اینکه از خانواده‌های شهدا به جز ایثار و از خودگذشتگی چیز دیگری ندیدیم، ابراز داشت: خانواده‌های شهدا شادی دل رهبر را آرزو دارند و این مهم بارها در ملاقات خانواده‌های شهد با رهبر انقلاب اسلامی تکرار شده و به همین جهت باید حرمت خانواده‌های شهدا بیش از پیش حفظ شود.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه میانگین سنی خانواده های شهدا ۸۱ سال است بیان کرد: با وجود میانگین سنی بالای خانواده‌های شهدا لازم است بیش از پیش از آنها مراقبت کنیم و به همین جهت باید به خانواده‌های شهدا سر زد و از آنها بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا