اخبار

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بدون توجه به نیازهای مادی و معنوی ایثارگران ممکن نیست

به گزارش تا شهدا؛ عابدین عابدی مقدم با اشاره به اهم فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۳۹۴ تصریح کرد: با توجه به ماموریتی که در اساسنامه بنیاد تدوین شده بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از اساسی‌ترین ماموریت‌های این نهاد در نظر گرفته شده است و اضافه بر این رسیدگی به نیازهای معیشتی، درمانی و اجتماعی جامعه بزرگ ایثارگری است که از وظایف بنیاد تلقی می‌شود، بدون توجه به نیازهای معنوی و مادی جامعه ایثارگری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ممکن نیست.
وی افزود: اگر بنیاد در ماموریت خود برای خدمت رسانی به جامعه ایثارگری به خوبی عمل کند ضمن تکریم خانواده شهدا و ایثارگران که وظایف ذاتی آن است در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز حرکت کرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: در این باره قوانین و مقرراتی توسط مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل‌هایی توسط هیات دولت وضع شده که خود ابزاری برای ارائه خدمات سه گانه مذکور به جامعه ایثارگری در سراسر کشور است.
عابدی مقدم گفت: در حال حاضر قانون جامع خدمات ایثارگران محور ماموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و کلیه دستگاه‌های اجرایی را مشخص کرده است و اجرایی کردن این قانون از اولویت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا