اخبار

ترویج فرهنگ ایثاروشهادت یک رسالت دینی است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمين محمد حسن كاوياني مدير كل مددكاري بنياد شهيد وامور ايثارگران  عصر امروز در ديدار با خانواده شهيد بشارت پرديان گفت :دیدار از خانواده شهدا و جانبازان را وظیفه مسوولان و مدیران اجرایی دانست و گفت: رویکرد دولت تدبیر وامید بویژه شخص رییس جمهور همواره تکریم خانواده معزز شهدا و ایثارگران است و در این عرصه اقدامات ارزشمندی انجام گرفته است .
وی با بیان اینکه حضور مدیران و مسوولان در منزل و دیدار با پدران و مادران شهدا و خانواده های جانبازان و ایثارگران موجب تقویت روحیه وجدیت بیشتر برای خدمترسانی مطلوب به مردم خواهد بود، افزود: اعتلای ارزشهای بلند اسلامی و پاسداری از میراث گرانبهای انقلاب جزو آرمان های اصلی شهدا بود.
در ادامه سيد مصطفي مهدي مديركل بنياد شهيد وامور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد افزود: سال گذشته نیز حدود هفت هزار و ۶۰ مورد سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان انجام شد.
وی ابراز داشت: ۴۰۰مورد از این سرکشی ها با حضور استاندار،ائمه جمعه و مجمع نمایندگان استان انجام شد. 
مهدی تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این راستا و دیدار از همسران شهدا رتبه نخست، دیدار با فرزندان شهدا رتبه چهارم، والدین شهدا رتبه پنجم و در زمینه دیدار با همسران جانبازان متوفی نیز رتبه نهم کشوری را در سال ۹۳ کسب کرد. 
وی اظهار کرد: از مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر والدین شهدا در استان بیش از یکهزار نفر از آنان در قید حیات هستند. 
مهدی شمار گلزار شهدای شهری و روستایی در استان را ۵۲۸مورد اعلام کرد و افزود: تاکنون حدود ۴۰۰ مورد از این تعداد ساماندهی شده است.
وی یادآور شد: امروزه یکی از همسوترین و رضایت مندترین قشر به سیاست ها و راهبردهای دولت یازدهم بویژه در استان کهگیلویه وبویراحمد جامعه ایثارگری است. 
مشاور امورایثارگران استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این  ديدار از اهتمام ویژه دولت یازدهم و مسئولان اجرایی استان بویژه سید موسی خادمی استاندار در تکریم خانواده های معزز شهدا و ایثارگران خبر داد.
محمود داربام با اشاره به اجرایی و عملیاتی شدن طرح جامع قانون حمایت از ایثارگران در این دولت، گفت: پرداخت مطالبات معوق آنها تا سال های ۹۰ و ۹۱ نیز حاکی از توجه ویژه دولتمردان و متولیان امر در دولت تدبیر وامید نسبت به خانواده های شهدا و جانبازان است.
وی با بیان اینکه دردو سال گذشته و در دولت یازدهم تاکنون ۳۹۰نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان در دستگاه های مختلف اجرایی مشغول و استخدام شده اند شمار دانش آموختگان و فرزندان بیکار شاهد در استان را هم اکنون حدود دو هزار و ۷۰۰ نفر اعلام کرد.
داربام تاکید کرد: سال ۹۳ بیش از ۹۰ یادواره شهدا در سطح استان با همکاری سپاه فتح و استانداری این استان برگزار شد که بسیاری از آنها با حضور شخص استاندار و سایر مسئولان و مقامات کشوری و استانی بوده است.
کهگیلویه وبویراحمد یکهزار و ۸۴۳ شهید، ۵۱۷ آزاده و ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا